Як передає Укрінформ, про це повідомляє у Фейсбуці український історик та громадський діяч, пластун Юрій Юзич.
Як зазначається в дописі, саме завдяки зусиллям Романківа значною мірою український скаутинг став наймасовішим молодіжним рухом в Україні.
Романків був автором та співавтором понад 65 патентів. Зокрема саме він придумав, працюючи провідним інженером ІВМ, як записувати та зчитувати інформацію з жорстких дисків. Його імʼя занесене до галереї слави у США.
Романків народився у 1931 році на Львівщині. З 12-ти років став членом тогочасного таємного Пласту, який під нацистською окупацією діяв під легальною назвою "Виховні спільноти української молоді" (ВСУМ).
Після Другої світової війни продовжив своє пластування, вступивши у 1946 році до Пласту в баварському місті Берхтесгаден.
Ще в Німеччині пройшов усі можливі тоді вишколи пластових виховників - новацьких та юнацьких. А переїхавши до Канади, паралельно з будуванням своєї професійної карʼєри, став співорганізатором Пласту в Едмонтоні. Після переїзду до США у 1958−1961 роках був також юнацьким виховником у Бостоні.
Жорсткий диск, зроблений за технологією Романківа, використовувався у першому комп’ютері від компанії Apple, який Стів Возняк (етнічний українець, засновник Apple - ред.)
складав у себе в гаражі. На тонкоплівних головках, які винайшов українець, ІВМ заробила мільярди доларів.
«Саме Любомир уперше не лише теоретично поставив задачу розгортання Пласту по всій Україні, але й організував системне фінансування цього проєкту в перші п’ять років (після відновлення Пласту в незалежній Україні). Опісля цю ініціативу підхопив Богдан Гаврилишин», — написав Юзич.
Романків був автором та співавтором понад 65 патентів. "Зокрема саме він придумав, працюючи провідним інженером ІВМ, як записувати та зчитувати інформацію з жорстких дисків. Кожного разу, як умикаємо компʼютер, починає працювати щонайменше сім винаходів українця Романківа», — написав Юзич.
Як повідомляв Укрінформ, 1 червня 2020 року помер відомий український композитор Мирослав Скорикна 81 році життя.