Як позбутися почуття втоми у літню спеку: п'ять правил, здатних покращити самопочуття
Як позбутися почуття втоми у літню спеку: п'ять правил, здатних покращити самопочуття

Як позбутися почуття втоми у літню спеку: п'ять правил, здатних покращити самопочуття

Влітку спека може стати справжнім випробуванням, оскільки наш організм може стати особливо вразливим до втоми і перегріву. У розпал літа рівень енергії у всіх нас падає.

Однак існують ефективні та прості способи, які допоможуть зберегти енергію й підтримати здоров'я в умовах спеки. Про них пише CNET.

Чому тепла погода викликає втому?

Коли жарко, організму доводиться працювати старанніше, щоб підтримувати гомеостаз (баланс між усіма системами організму підтримки його нормального функціонування). Тому навіть якщо ви не займаєтеся фізичними вправами, одного перебування в спеці достатньо, щоб втомити вас. Це відбувається, тому що організм працює понаднормово, щоб вам було прохолодно. Частота серцевих скорочень підвищується, і організм спалює калорії швидше.

5 способів подолати відчуття втоми у спеку

Пийте достатньо рідини

Зневоднення – це більше, ніж просто спрага. Організму необхідна вода для функціонування. Існує небезпека зневоднення в спеку, оскільки організм не може охолодити вас, що призводить до теплового удару. Чим більше ви потієте, тим більше ви виснажує свій запас рідини.

Симптоми зневоднення можуть бути незначними, особливо якщо ви страждаєте на хронічне зневоднення і звикли до сухості губ, втоми та головного болю, пов'язаного з зневодненням.

Підтримка гідратації - один із найважливіших способів боротьби зі втомою в спеку. Ви повинні замінити воду, яку ви виділяєте з потом. Коли ви плануєте похід надвір, рекомендується збільшити споживання води, щоб підготувати організм до того, що він втратить з потом.

Вода - найкраще джерело рідини для боротьби з зневодненням. Однак спортивні напої можуть заповнити сіль, втрачену з потом, що робить їх ще одним добрим варіантом. Уникайте вживання алкоголю в спеку, оскільки це сечогінний засіб, який погіршує зневоднення.

Захистіть себе від сонця

Помірне перебування на сонці допомагає вам боротися зі втомою двома способами. По-перше, сидіння в тіні або перебування в приміщенні може вберегти ваше тіло від перегріву, що заощаджує енергію. По-друге, це захищає вашу шкіру від ультрафіолетових променів. Пошкодження шкіри сонцем також може сприяти втомі, оскільки ваше тіло витрачає енергію відновлення шкіри.

Завжди слід наносити сонцезахисний крем, коли ви виходите надвір. Американська академія дерматології рекомендує використовувати SPF 30 або вище та наносити його повторно кожні дві години.

При цьому навіть якщо ви наносите сонцезахисний крем, рекомендується сидіти під парасольками та носити вільний одяг та капелюхи, які блокують сонце.

Додайте вітаміни групи В у свій раціон

Вітаміни групи B – це незамінні поживні речовини, які допомагають у функціонуванні організму, наприклад, у переміщенні кисню по тілу та розщепленні амінокислот. Вони також відіграють центральну роль енергії, оскільки допомагають у клітинному метаболізмі. Вітаміни групи B стають ще важливішими у спекотні місяці, коли рівень вашої енергії виснажується швидше.

Такі вітаміни групи B, як тіамін, рибофлавін, ніацин, пантотенова кислота, B6, фолієва кислота та B12 відіграють центральну роль у забезпеченні енергією.

Додавання в свій раціон продуктів, багатих на вітаміни, — це простий спосіб природним чином підвищити рівень енергії. Відмінними джерелами вітамінів групи B є листова зелень, брюссельська капуста, яйця, авокадо та цільнозернові продукти.

Ви також можете додати полівітаміни, щоб доповнити свій раціон та отримати всі вітаміни групи B.

Приготуйте перекуси

Перекуси – ваша секретна зброя в спеку. Вони можуть допомогти вам підвищити рівень енергії і замінити електроліти та сіль, які ваш організм втрачає у спеку. Найкраще, щоб ваш перекус був невеликим і поживним. Фрукти та овочі повні електролітів, а горіхи та суміші із сухофруктів та горіхів відмінно підходять для заміни солі.

Перевірте себе

Один із найефективніших способів боротьби зі втомою у теплі місяці – це багаторазова перевірка свого здоров'я протягом дня. Теплове виснаження та тепловий удар можуть підкрастися до вас непомітно. Ви можете оцінити свої потреби та відреагувати відповідним чином, прислухаючись до свого тіла.

Якщо ви відчуєте запаморочення або нудоту, негайно знайдіть прохолодне місце і випийте трохи води. Розміщення кубика льоду на зап'ястя також є ефективним способом охолодитись, оскільки кровоносні судини розташовані ближче до поверхні зап'ястя.

Варто зазначити, що у липні в Україні очікуєтьсятривалий період спекотної погоди, особливо в південних та східних областях. Уже з перших днів місяця стовпчики термометрів там показуватимуть до +37 °С, на заході буде дещо свіжіше – через грозові дощі та шквали.

Як повідомляв OBOZ.UA, народна синоптикиня Наталія Діденко зазначила, що 1 липня Україна буде однією з найспекотніших країн Європи. У Києві в понеділок +32...+34 °С, сухо, без опадів.

Лише перевірена інформація в нас у Telegram-каналі OBOZ.UA та Viber. Не ведіться на фейки!

Джерело матеріала
loader