Українцям можуть вручити повістки на роботі, і тоді відповідальність — на керівнику. За недотримання правил підприємців будуть штрафувати.
На тлі посилення мобілізації в Україні підприємці зобов’язані повідомляти ТЦК про відмову працівника від повістки та його звільнення. Деталями поділились 1 липня у "Судово-юридичній газеті".
Мобілізація в Україні: обов’язки підприємців
Відповідно до постанови Кабміну №560 керівники підприємств, установ та організацій після розпорядження голови держадміністрації або ТЦК:
- видають наказ про проведення оповіщення резервістів та військовозобов’язаних;
- організовують вручення повісток у робочий час під особистий підпис працівників;
- здійснюють інформаційне забезпечення призову резервістів та військовозобов’язаних під час мобілізації;
- повідомляють письмово впродовж 3 днів ТЦК про результати оповіщення;
- забезпечують прибуття резервістів та військовозобов’язаних до пунктів збору або військових частин, звільнивши їх на цей час від обов’язків;
- невідкладно інформують ТЦК про працівників, які відмовилися від отримання повісток, та тих, хто написав заяву про звільнення.
Окрім того, підприємці зобов’язані інформувати ТЦК про звільнення або прийняття на роботу осіб з-поміж призовників, військовозобов’язаних та резервістів. На це дається лише 7 днів.
За недотримання правил підприємців можуть оштрафувати.
Мобілізація в Україні: вручення повістки на роботі
Підприємці мають вручати повістки:
- на території підприємства (або установи, організації);
- в місцях виконання працівниками робіт.
Керівник призначає наказом уповноважену це робити особу. Самі повістки доставляються у підприємство разом з розпорядженням керівника ТЦК.
Нагадаємо, частині українців потрібно повторно пройти ВЛК. Відповідне направлення має прийти в електронний кабінет військовозобов’язаного.
Після посилення мобілізації в Україні деякі жінки ризикують отримати штраф до 25 тисяч гривень.