Історичний зсув: німецькі цивільні компанії переходять на виробництво озброєння, – FT
Історичний зсув: німецькі цивільні компанії переходять на виробництво озброєння, – FT

Історичний зсув: німецькі цивільні компанії переходять на виробництво озброєння, – FT

Через нацистське минуле багато цивільних компаній не співпрацювали з оборонною сферою. Повномасштабне вторгнення РФ в Україну змінило цей підхід і тепер все більше виробників укладають контракти з військовими.

Все більше німецьких виробників переходять оборонний бізнес із цивільного, що є зсувом післявоєнної політики в Німеччині. Про це повідомляє Financial Times.

Минулого тижня акції виробника двигунів Deutz підскочили на понад 20% після оголошення про наміри створювати танкові двигуни, окрім виробництва мотоциклів. Інженерна група Mittelstand переглядає або припиняє заборону на оборонні контракти. Довгий час німецький бізнес уникав оборонний сектор через нацистське минуле.

Правила змінилися після початку повномасштабної війни РФ проти України. Першими у прориві табу став виробник лазерів Trumpf і виробник компонентів Hawe Hydraulik. Бойові дії готові зробити історичний зсув в німецькій економіці, вважає політологиня Кетрін Клювер Ешбрук. Готові не тільки виробники, але і суспільство. Соцопитування PwC Germany показало, що майже 70% населення підтримує збільшення витрат на оборону.

"Агресивна війна Росії проти України безперечно посилила усвідомлення в нашому суспільстві того, що свободу потрібно захищати військовими засобами, якщо це необхідно", — заявили в Daimler Truck, які отримали контракт на постачання 1500 вантажівок в Канаду.

Збільшення витрат на оборону в Німеччині

Зазначається, що зсув у оборонну сферу відбувається ще з одним потрясінням — зменшенням попиту з Китаю й переходом для автовиробників на електромобілі. По суті в Німеччині відбувається прямо протилежна ситуація від холодної війни. Якщо раніше переважно оборонна промисловість мала перебудуватися на цивільне виробництво, то тепер цивільне виробництво має переорієнтовуватися на військових. Наприклад, Continental є одним з провідних постачальників автомобільної продукції з 200 000 співробітників. Вони вимушені піти на скорочення людей, але паралельно пропонують людям влаштуватися в Rheinmetall.

Lufthansa Technik, яка має контракти на обслуговування приблизно п’ятої частини всіх літаків, минулого року офіційно запустила підрозділ з обслуговування військових бортів. Підрозділ планує допомагати підтримувати німецькі вертольоти Chinook і винищувачі F-35.

"Це чудовий спосіб подальшого розвитку технологій. Інновації надходять із оборонного світу та знаходять шлях до цивільного застосування, і навпаки", — заявила Сюзанна Віганд, виконавча директорка Renk, які виробляють деталі для танків.

Нагадаємо, 19 червня ЗМІ писали, що Україна може отримати нові системи ППО NOMAD.

17 червня стало відомо, що український підрозділ Rheinmetall вже ремонтує танки Leopard 1.

Джерело матеріала
loader
loader