Цього літа синоптики прогнозують значну спеку в багатьох регіонах світу, включаючи Україну. У таких умовах особливо важливо підтримувати належний рівень гідратації, адже наш організм витрачає більше рідини для охолодження.
Проте дуже важливо стежити за тим, що саме ви п'єте у спеку. Оскільки деякі напої можуть лише погіршити стан організму і навіть сприяти зневодненню. OBOZ.UA зібрав список напоїв, яких краще не вживати влітку.
- Алкоголь
Алкогольні напої, такі як пиво, вино і коктейлі, можуть спричинити зневоднення, оскільки алкоголь діє як діуретик. Вони також можуть підвищити ризик теплового удару, особливо якщо ви перебуваєте на сонці.
- Кофеїнові напої
Кава, чай і енергетичні напої, які містять кофеїн, також можуть сприяти зневодненню. Кофеїн має сечогінну дію, що змушує організм втрачати більше рідини.
- Солодкі газовані напої
Газовані напої, що містять велику кількість цукру, можуть викликати швидке підвищення рівня глюкози в крові, що згодом призведе до зниження енергії і навіть головного болю. Вони також не забезпечують організм необхідною гідратацією.
- Соки з високим вмістом цукру
Хоча фруктові соки можуть здаватися здоровим вибором, багато з них містять доданий цукор, що знижує їхню корисність. Вони також можуть сприяти зневодненню, якщо споживаються у великих кількостях без додаткового прийому води.
- Спортивні напої
Спортивні напої можуть бути корисними після інтенсивних фізичних навантажень, але вони часто містять багато цукру і натрію. Їх варто споживати обережно і в помірних кількостях. Якщо ви не займаєтеся інтенсивними фізичними вправами, вода зазвичай є найкращим варіантом.
- Молочні коктейлі та напої
Молочні коктейлі і напої на основі вершків також не бажано вживати у спеку. Вони будуть погано перетравлюватися в жарку погоду та можуть викликати розладу травлення. Вони також можуть містити багато калорій і цукру, що не сприяє здоровій гідратації.
Раніше голова відділу клінічних досліджень сну в британському університеті Лафборо дав декілька порад, як легко заснути в літню спеку. Йдеться про прохолоду в спальні, охолодження шкарпеток, необхідно більше пити, зберігати спокій та ін.
Лише перевірена інформація в нас у Telegram-каналі OBOZ.UA та у Viber. Не ведіться на фейки!