Геннадій Боголюбов, колишній співвласник "Приватбанку", виїхав з України за підробленими документами, – УП
Геннадій Боголюбов, колишній співвласник "Приватбанку", виїхав з України за підробленими документами, – УП

Геннадій Боголюбов, колишній співвласник "Приватбанку", виїхав з України за підробленими документами, – УП

Соратник Ігоря Коломойського та колишній співвласник "Приватбанку" Геннадій Боголюбов виїхав з України в ніч на 24 червня.

Геннадій Боголюбов, колишній співвласник "Приватбанку"виїхав з України з підробленими документами в ніч на 24 червня. Але у Польщу в'їхав вже за власним паспортом. Нині він перебуває у Австрії. Про це повідомляє "Українська правда" із посиланнями на власні джерела у Офісі президента.

Раніше ця інформація з'явилася у соцмережах. Причиною втечі називають те, що Бюро економічної безпеки України (БЕБ) готує йому підозру в справі "Приватбанку". Також за даними джерел, 6 липня взяли під варту прикордонника, який забезпечив виїзд Боголюбову.

Бізнесмену 62 роки, тобто, він не підлягає мобілізації та забороні на виїзд через цю причину.

Хто такий Геннадій Боголюбов

Геннадій Боголюбов – український підприємець та мільярдер. Співзасновник і співвласник групи "Приват". Після націоналізації Приватбанку Боголюбов разом з Ігорем Коломойським став об'єктом численних юридичних розслідувань, пов'язаних з виведенням коштів з банку та іншими фінансовими махінаціями.

Фото: Скриншот

Боголюбов також засновник "Солм ЛТД", член ради директорів у "Москомприватбанк", ЗАТ "Московський комерційний Банк". Раніше також був також співвласником Південного гірничо-збагачувального комбінату і Дніпровського металургійного заводу, проте продав свою частку в них основним власникам "Evraz Group".

У 2010 році Боголюбов отримав громадянство Кіпру в обмін на інвестиції. Також отримав громадянство Великобританії. Після націоналізації "Приватбанку" Боголюбов на початку 2017 року відмовився від українського громадянства. Однак у 2019 році, коли президентом України став Володимир Зеленський, Боголюбов звернувся до Міграційної служби з проханням повернути йому український паспорт. 25 червня 2019 року бізнесмен отримав посвідку на проживання в Україні. Практично тоді ж повернувся до України його бізнес-партнер Ігор Коломойський.

15 жовтня 2020 року Боголюбов звернувся до Господарського суду Києва з вимогами повернути 33,2525 % акцій, що належали йому до націоналізації "Приватбанку". Відповідачами у зазначеній справі, предметом якої є визнання недійсним договору, були Кабінет Міністрів, Приватбанк, Укргазбанк, Міністерство фінансів і Фонд гарантування вкладів фізичних осіб (ФГВФО).

8 лютого 2021 року Господарський суд Києва задовольнив клопотання "Приватбанку" та залишив без руху позов колишнього акціонера банку Геннадія Боголюбова з огляду на відсутність у позовній заяві всіх необхідних реквізитів. Раніше Боголюбов уже неодноразово звертався до суду з метою повернути акції "Приватбанку", що належали бізнесмену до націоналізації.

4 грудня 2018 року суд Англії видав наказ про всесвітній арешт активів Коломойського і Боголюбова.

Нагадаємо, Вахітовський районний суд Казані в Росії 2 листопада заочно заарештував українських бізнесменів Ігоря Коломойського та Геннадія Боголюбова.

Джерело матеріала
loader