Згідно зі звітом, тальк може бути канцерогенним для людини.
Міжнародне агентство з вивчення раку (IARC) ВООЗ позначило тальк як "імовірно канцерогенний" для людини, пише ScienceAlert.
Водночас в агентстві визнають, що таке рішення було ухвалено на основі "обмежених доказів". Річ у тім, що тальк пов'язали з раком яєчників у людей, ґрунтуючись на його зв'язку з раком у щурів. Також було виявлено канцерогенні ознаки тальку в клітинах людини, йдеться в заяві IARC.
У Фокус. Технології з'явився свій Telegram-канал. Підписуйтесь, щоб не пропускати найсвіжіші та найзахопливіші новини зі світу науки!
Як відомо, тальк є природним мінералом, який добувають у багатьох країнах світу, найчастіше його використовують як дитячу присипку. За даними агентства, у більшості випадків люди стикаються з тальком у складі дитячої присипки або косметики.
В агентстві заявили, що безліч проведених досліджень засвідчили статистику захворювання на рак яєчників у жінок, які використовували тальк в інтимних місцях, що постійно зростає.
Експерти не виключають, що небезпечний тальк міг містити домішки канцерогенного азбесту.
"Причинна роль тальку не може бути повністю встановлена", — йдеться у висновках агентства, опублікованих у журналі The Lancet Oncology.
За словами експерта Кевіна МакКонвея з Відкритого університету Великої Британії, який не брав участі в дослідженні, інтерпретація оцінки IARC може вводити в оману.
"Агентство прагне відповісти на запитання, чи може ця речовина спричиняти рак за деяких умов, які сам IARC не уточнює", — каже МакКонвей.
Також підкреслюється, що дослідження мали обсерваційний характер — спостереження за подіями в їхньому природному перебігу, без активного втручання.
"Тому немає переконливих доказів того, що використання тальку призводить до збільшення ризику розвитку раку", — зазначають учені.
Цікаво, що така заява була зроблена через кілька тижнів після того, як фармацевтичний гігант Johnson & Johnson погодився виплатити 700 млн доларів для врегулювання звинувачень з боку клієнтів. Компанію звинуватили в тому, що вона вводила в оману споживачів щодо безпеки своїх продуктів на основі тальку.
Нагадаємо, найпоширеніший підсолоджувач пов'язали з раком. ВООЗ і Міжнародне агентство з дослідження раку збираються визнати аспартам "можливо канцерогенним для людини".