Здуття живота – це не лише дискомфорт, але й часта проблема, яка може бути досить болючою. За даними клініки Клівленда, від 10% до 25% людей інколи стикаються зі здуттям, а близько 10% відчувають це регулярно.
Причини здуття можуть бути різноманітними, і існують різні методи його вирішення, такі як антацидні засоби, трав'яні чаї, спеціальні добавки та вправи. Видання eatthis.com розповідає про найефективніші вправи на підлозі, що допомагають зменшити здуття.
Хорді Садурні, персональний тренер з силових тренувань та велоспорту і засновник JS Cycling Training, рекомендує вправи для зменшення здуття живота. Він розповідає: "Глибоке дихання та деякі розтяжки, які впливають на рухливість хребта, можуть допомогти зменшити здуття живота. Це стимулює рухи середньої частини тіла, що сприяє виведенню газів і зменшенню дискомфорту. Я пропоную виконати три розтяжки та дві основні вправи".
Садурні радить виконувати два-три підходи з наведених п'яти вправ, роблячи перерви на одну-дві хвилини.
Поза кішки-корови
Часто наш хребет страждає через недостатню рухливість і тривале сидіння. Ця вправа допомагає відновити природне положення хребта і зменшити дискомфорт у спині. Поза кішки-корови часто практикується в йозі. Для виконання вправи станьте на коліна та руки, утримуючи хребет у нейтральному положенні. Підніміть голову та прогніть спину (поза кішки), утримуйте на одну секунду, потім зігніть шию, дивлячись вниз, і вигніть спину (поза корови). Повторіть п'ять разів.
Універсальна розтяжка
Ця розтяжка ідеально підходить для скручування тулуба та розтягування стегна. Люди, які ведуть сидячий спосіб життя, часто мають проблеми зі стегнами, що може викликати здуття живота і напругу в спині. Почніть з глибоко випаду, відкинувши праву ногу назад і витягнувши праве коліно. Покладіть руки на підлогу, підніміть ліву руку і витягніть її назад, утримуючи три-п'ять секунд. Повторіть тричі для кожної сторони.
Поза дитини
Ця вправа знайома йогам і допомагає зняти напругу в нижній частині спини. Сядьте на коліна, нахиліться вперед, витягнувши руки перед собою якомога далі. Залишайтеся в цьому положенні 20-30 секунд, дихайте і концентруйтеся на розтягуванні хребта. Це допоможе зняти напругу, збільшити простір міжхребцевих дисків і додати кисню.
Бічна планка з поворотом
Ця вправа зміцнює м’язи середньої частини тіла. Ляжте на бік, утримуючи вагу верхньої частини тіла на одному передпліччі. Іншу руку підніміть над собою, потім опустіть її під тулуб, виконуючи обертальний рух. Повторіть вісім-десять разів для кожної сторони.
Фронтальна планка
Ляжте обличчям вниз, тримаючи тіло прямим, але зосередьтеся на напружуванні середньої частини тіла. Натягніть пупок, активуючи внутрішні м’язи живота. Це допоможе полегшити здуття, забезпечуючи роботу кишечника.
Раніше OBOZ.UA писав про 5 найкращих вправ для підтримки нижньої частини тіла.
Підписуйтесь на канали OBOZ.UA в Telegram та Viber, щоб бути в курсі останніх подій.
Матеріали на цьому сайті рекомендовані для загального інформаційного використання й не призначені для встановлення діагнозу або самостійного лікування. Медичні експерти OBOZ.UA гарантують, що весь контент, який ми розміщуємо, публікується й відповідає найвищим медичним стандартам. Наша мета - максимально якісно інформувати читачів про симптоми, причини та методи діагностики захворювань. Закликаємо не займатися самолікуванням, для діагностики хвороб та визначення шляхів їх радимо звертатися за консультацією лікарів.