Смузі, випитий під час прийому їжі, містить багато корисних інгредієнтів та поживних речовин. Але, незважаючи на те, що смузі зазвичай корисні, калорії в них можуть швидко накопичуватися. Якщо не знати всіх тонкощів, можна приготувати смузі з більшою кількістю калорій і цукру, ніж у тарілці морозива.
Емі Гудсон, MS, RD, CSSD, LD – авторка книги "The Sports Nutrition Playbook", дала кілька важливих порад про те, як уникнути висококалорійних смузі. Про те, як правильно приготувати цей напій, пише видання
Обмежте калорійні інгредієнти
Щоб зробити смузі смачним, ми зазвичай додаємо різні інгредієнти, навіть не підозрюючи наскільки калорійними вони є. "Одна з найбільших проблем зі смузі – їх надто висока калорійність. Додавання великої кількості інгредієнтів, таких як горіхове масло, мед, агава або сік, може суттєво збільшити калорії", – каже Гудсон.
Додаючи ці інгредієнти, смузі швидко перетвориться зі здорового на нездоровий. Крім того, він може не містити достатню кількість речовин, що забезпечують відчуття ситості. Щоб смузі був повноцінною їжею, у його складі мають бути різні елементи, які забезпечують насичення.
Як приготувати корисний смузі?
Білок є важливим елементом, який варто додавати до смузі, щоб зробити його здоровішим. Завдяки протеїну, ви довше відчуваєте ситість, а додаючи білок до свого блендера, робите смузі більш поживним та зменшуєте потребу в перекусах через кілька годин.
"Щоб приготувати збалансований смузі, який допоможе залишатися ситими, додайте білок, як-от молоко, йогурт чи сироватковий протеїн, одну-дві порції фруктів, трохи шпинату або капусти, столову ложку ваших улюблених горіхів та трохи вершкового масла", – каже Гудсон.
Фрукти залишаються чудовим і смачним елементом вашого смузі. Використовуйте їх, аби додати солодкість без зайвих калорій. Додаючи фрукти та овочі, як-от шпинат, капусту або навіть цвітну капусту, ви також збільшуєте кількість клітковини в смузі. Ці інгредієнти забезпечать тривале відчуття ситості, яке кожен прагне отримати від поживної їжі.
Раніше OBOZ.UA розповідав, якого напою варто уникати, щоб схуднути.
Підписуйтесь на канали OBOZ.UA в Telegram та Viber, щоб бути в курсі останніх подій.
Матеріали на цьому сайті рекомендовані для загального інформаційного використання й не призначені для встановлення діагнозу або самостійного лікування. Медичні експерти OBOZ.UA гарантують, що весь контент, який ми розміщуємо, публікується й відповідає найвищим медичним стандартам. Наша мета - максимально якісно інформувати читачів про симптоми, причини та методи діагностики захворювань. Закликаємо не займатися самолікуванням, для діагностики хвороб та визначення шляхів їх радимо звертатися за консультацією лікарів.