Звичка родом із дитинства. Комфортна для життя температура залежить від того, в якому будинку ви росли
Звичка родом із дитинства. Комфортна для життя температура залежить від того, в якому будинку ви росли

Звичка родом із дитинства. Комфортна для життя температура залежить від того, в якому будинку ви росли

Результати нового дослідження показують, що наші взаємини з кондиціонером багато в чому залежать від нашого дитинства.

Кліматична криза, що нависла над планетою, призвела до того, що на світ обрушилася нова неймовірна хвиля тепла — унаслідок цього більшість регіонів по всьому світу зіткнулися з нестерпною спекою. Кожен із нас по-різному справляється з нестерпною спекою, але нове дослідження показує, що наші взаємини з кондиціонером і вентилятором насправді багато в чому залежать від нашого дитинства, пише Science Alert.

У новому дослідженні вчені виявили, що попри те, що опалення та охолодження становлять значну частину більшості рахунків, наші стосунки з температурою в будинку багато в чому залежать від того, як діяли наші батьки.

У Фокус. Технології з'явився свій Telegram-канал. Підписуйтесь, щоб не пропускати найсвіжіші та найзахопливіші новини зі світу науки!

За словами дослідника організаційної поведінки Дріджона Груда з Університету Мейнута в Ірландії та організаційного психолога з Університету Мериленду Пола Хангеса, люди, які виросли в теплих домівках, зазвичай підтримують вищі температури у своїх нинішніх домівках. Вчені вважають, що це є доказом того, що раннє теплове середовище чинить тривалий вплив на наші температурні вподобання в більш пізньому віці.

Нове дослідження було зосереджено на домогосподарствах США. Статистика показує, що на частку енергії в житлових будинках припадає близько 21% загального споживання енергії в країні, а більш ніж половина від цього обсягу припадає на опалення та охолодження будинків.

Попри те, що половина всіх домогосподарств у США вдень порожніє, опитування показують, що багато хто продовжує залишати обігрівачі та кондиціонери увімкненими, навіть коли вдома нікого немає. Попередні дослідження показують, що лише близько 42% населення країни використовують термостати таким чином, щоб економити.

На жаль, така поведінка, як показують дослідження, не тільки збільшує кількість споживаної енергії, але відповідно і збільшує рахунки. Тепер нове дослідження виявило, що наша поведінка з кондиціонерами та опаленням насправді може залежати від того, в якому середовищі ми провели дитинство.

Загалом у дослідженні взяли участь понад 2000 реципієнтів, яких попросили розповісти про середні зимові та літні налаштування в їхньому будинку в дитинстві та зараз. Реципієнтів також попросили оцінити емоційний зв'язок зі спільнотою.

Результати показують, що ті, хто виріс у тепліших будинках, вважали за краще підтримувати подібну температуру і в своїх нинішніх домогосподарствах. Цікаво, що ця тенденція зберігалася, незалежно від раси, освіти, доходів і географії.

За словами Груда і Хангеса, дитячі звички справді можуть глибоко вкоренитися і їх надзвичайно складно змінити, однак це не означає, що вони зовсім не подаються нам. Результати дослідження засвідчили, що люди, які переїхали в більш прохолодні регіони та підтримували вищий емоційний зв'язок зі спільнотою, як правило, підтримували нижчі температури, ніж ті, хто не відчував цього зв'язку.

Автори дослідження визнають, результати їхньої роботи засновані на самозвітах, а тому не можуть гарантувати, що реципієнти були чесними. Крім того, налаштування термостата може не відображати фактичну температуру в будинку, яку, особливо в старих, менш ізольованих будинках, складно контролювати.

У майбутньому вчені планують продовжити роботу, щоб поліпшити обмеження і вивчити додаткові культурні чинники, які також можуть впливати на наші стосунки з температурою в будинку.

Раніше Фокус писав про те, що на світ обрушаться екстремально смертоносні хвилі спеки.

Теги за темою
дослідження вчені Земля
Джерело матеріала
loader