Держспецзв'язку зобов'язало мобільних операторів забезпечити 10 годин роботи мережі без світла. Раніше ж цей час складав 4 години. Крім того, до 1 жовтня 2024 року не менше 60% базових станцій операторів мають бути забезпечені автономним резервним харчуванням.
Про це йдеться у розпорядженні Держспецзв'язку. За ним:
- до 1 листопада оператори мають забезпечити 70% базових станцій автономним резервним живленням;
- до 1 грудня – 80%;
- до кінця січня 2025 року – 100%.
Також до 1 грудня цього року, не менше 25% базових станцій у кожній області мають бути підключені до генераторів із запасом пально-мастильних матеріалів. Або обладнані змінним блоком акумуляторних батарей на перші 72 години.
Крім цього, з 1 вересня 2024 року всі об'єкти фізичної інфраструктури електронних комунікаційних мереж, що виконують функції міжнародних центрів комутації, міжміських телефонних станцій, транзитних станцій та національних точок обміну Інтернет-трафіком, мають бути підключені до стаціонарних або пересувних електрогенераторів із запасом палива. Або обладнані змінним блоком акумуляторних батарей на перші 72 години.
Як не залишитись без зв'язку при відключеннях електроенергії
Водночас, бути на зв'язку навіть під час блекаутів можна. Зокрема, використовуючи оптоволоконну технологію xPON.
Про це повідомив голова Мінцифри Михайло Федоров. Він пояснив: xPON вимагає "набагато менше енергії для підтримки роботи інтернет-мереж під час відключень".
"Більшість провайдерів, які її використовують, можуть надати послуги впродовж 72 годин відсутності енергопостачання. Наприклад, у Харківській області в перші три дні знеструмлення в березні 99% користувачів із технологією xPon мали безперебійний доступ до інтернету", – йдеться в повідомленні.
Для використання ж xPON у квартиру буде проведено оптоволокно. Живлення забезпечується через павербанк або інший пристрій з аналогічною функцією (наприклад, зарядну станцію). Час роботи – близько 72 години.
Також є й інші технології. Зокрема:
- xDSL
Потрібен мідний телефонний кабель (підійде від Укртелекому). Як і для інших технологій, необхідний павербанк або інший пристрій з аналогічною функцією. Час роботи – 4-8 годин.
- DOCSIS
Для неї потрібний телевізійний кабель. Живлення також забезпечується через павербанк або інший пристрій з аналогічною функцією. Час роботи – 4-8 годин, але в окремих випадках може сягати близько 72 годин.
- FTTx
Для її використання буде протягнуто оптоволокно до багатоквартирного будинку. Живлення забезпечується через павербанк або інший пристрій з аналогічною функцією. Час роботи – 4-8 годин, проте в окремих випадках він може становити близько 72 годин.
Як повідомляв OBOZ.UA, загалом же деякі регіони України відчувають проблеми з "падінням" зв'язку при відключенні світла. Причина – відсутність резервних видів живлення на основних вежах теле-, радіозв'язку та інтернет-зв'язку. Проте у Міненерго запевняють, що проблему намагаються вирішити.
Лише перевірена інформація в нас у Telegram-каналі OBOZ.UA та у Viber. Не ведіться на фейки!