Мобільних операторів зобов’язали забезпечити зв'язок протягом 10 годин в умовах блекауту
Мобільних операторів зобов’язали забезпечити зв'язок протягом 10 годин в умовах блекауту

Мобільних операторів зобов’язали забезпечити зв'язок протягом 10 годин в умовах блекауту

До 1 жовтня 2024 року 60% базових станцій мобільного зв'язку повинні підключитися до автономних джерел живлення, що забезпечить доступність послуг до 10 годин відсутності електропостачання.

Державна служба спеціального зв’язку та захисту інформації України 15 липня 2024 року зобов'язала операторів забезпечити зв'язок протягом 10 годин, якщо немає електропостачання. Таке розпорядження Національного центру оперативно-технічного управління мережами телекомунікацій (НЦУ) опублікували на сайті Держспецзв’язку.

Згідно з розпорядженням, до 1 жовтня 2024 року 60% базових станцій мобільного зв'язку в кожній області повинні підключитися до автономних джерел живлення, що забезпечить доступність послуг до 10 годин відсутності електропостачання. 

Цей показник має сягати 70% до 1 листопада 2024 року, 80% — до 1 грудня 2024 року, і 100% — до 1 лютого 2025 (крім мікро базових станцій).

Раніше передбачалося, що до 1 липня 2025 року не менше 75% базових станцій мають забезпечити надання мобільного зв’язку в умовах блекауту упродовж чотирьох годин.

Ще в листопаді 2022 року в умовах великої війни та блекаутів президент указом №802 поставив до провайдерів і мобільних операторів вимогу забезпечувати безперервний зв'язок упродовж 72 години у разі відсутності електроживлення. За недотримання цих вимог передбачені штрафні санкції. 

Така вимога зумовила нові виклики, які вимагають інвестицій у модернізацію мереж, захисту її від кібератак, а також відновлення в разі пошкоджень обстрілами. Детальніше про ці проблеми можна прочитати в матеріалі журналістки «Детектора медіа» Наталії Данькової.

Нагадаємо, 2 липня цього року Володимир Зеленський доручив міністру цифрової трансформації Михайлу Федорову на засіданні Ставки представити аналіз по операторах мобільного зв’язку. 

Раніше у Мінцифрі підготували поради, як залишатися на зв'язку під час знеструмлень.

Фото: «Репортер»

ГО «Детектор медіа» понад 20 років бореться за кращу українську журналістику. Ми стежимо за дотриманням стандартів у медіа. Захищаємо права аудиторії на якісну інформацію. І допомагаємо читачам відрізняти правду від брехні.
До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування ідей та створення якісних матеріалів, просувати свідоме медіаспоживання і разом протистояти російській дезінформації.
Долучитись
Джерело матеріала
loader
loader