Цього літа споживачам щастить – ціни на багато продуктів харчування продовжують знижуватися. Фермери активно збирають новий урожай, і на ринку з'являється більше свіжих овочів та фруктів, що змушує знижувати цінники.
Зараз найпомітніше зниження цін відбувається на картоплю нового врожаю. Минулого тижня ціна на неї знизилася до 11-15 гривень за кілограм, тоді як ще раніше вона трималася на рівні 12-16 грн/кг.
Ще один овоч, який став доступнішим, – це томати. З 7 по 12 липня їх можна було купити за 25-50 грн/кг, тоді як тижнем раніше ціна коливалася від 30 до 55 грн/кг. Також значно впала вартість баклажанів – з 65-70 грн/кг до 25-30 грн/кг.
Ціни на огірки, навпаки, почали зростати після різкого зниження. Через аномальну спеку оптова ціна підскочила з 10-15 грн/кг до 20-25 грн/кг.
Ціни на кавуни значно впали – з 23-27 до 15-20 гривень за кілограм. Це пов'язано з тим, що збір баштанних цього року почався раніше, ніж зазвичай, і перші партії кавунів надійшли з Миколаївської, Одеської, Вінницької та Закарпатської областей.
Дині також подешевшали. Раніше їх продавали по 40-60 грн/кг, тепер ціна знизилася до 30-45 грн/кг.
Ціни на черешню продовжують знижуватися завдяки надходженню на ринок пізніх сортів. Зараз її можна купити за 65-90 грн/кг, тоді як тиждень тому ціна була в діапазоні 100-150 грн/кг.
Також знижується ціна на нектарин – з 65-70 грн/кг до 50-60 грн/кг.
Голова Української асоціації аграрного експорту Дмитро Крошка зазначає, що в Україні все ще можливе подальше зростання цін на продукти. Фермери намагаються домовитися з оптовиками, які хочуть знизити закупівельні ціни, але водночас не дозволяють опускати роздрібні ціни нижче певної межі.
Незважаючи на інші складнощі, українці можуть скористатися зниженням цін на багато продуктів.
Нагадаємо,"Золота" каша вже по 22 грн за кіло: супермаркети оновили ціни на гречку, макарони, рис та пшоно
Раніше ми розповідали, що Спека – не перешкода: в Україні рекордно падають ціни на свинину
Також, Українцям показали нові ціни на ковбасу, сир та хліб: навіть бутерброд дозволить собі не кожен