Микола Задорожній також заявив, що його виключили з партії "Слуга Народу", а членство у однойменній фракції призупинили. Проте нардепка Ірина Геращенко спростувала цю інформацію.
Народний депутат України Микола Задорожній обмовився та заявив, що окрім нього у Верховній Раді також є нардепи з інших фракцій, які брали хабарі. Відповідне відео оприлюднило "ТСН.ua".
Відповідь була адресована народній депутатці від фракції "Європейська солідарність" Ірині Геращенко, яка виступала перед Задорожним.
"У вашій фракції також є люди, які брали хабарі. Чомусь вони також знаходяться і ходять в залі — це зафіксовано на відео. Також всі працюють в межах діючого законодавства, тому будемо працювати так, як дозволяє закон", — сказав Задорожній.
Після того, як про цей випадок у своєму телеграм-каналі написав нардеп Олексій Гончаренко, Микола Задорожній підійшов і до нього.
"Каже, що обмовився і хабар не брав в цій справі. А в інших брали??))) Відповідає, що і в інших не брав", — написав Гончаренко.
Крім того, Задорожній заявив, що його виключили з партії "Слуга Народу", а членство у однойменній фракції призупинили.
Водночас Ірина Геращенко у своєму фейсбуці зазначила, що зверталась до керівництва Верховної Ради для уточнення цієї інформації.
"Ще раз запитала керівництво ВР, чи надходила до них заява про виключення Миколи Задорожного з фракції "Слуга Народу". Відповідь — такої заяви не надходило!", — підкреслила Геращенко.
Корупційна справа щодо Миколи Задорожного
За даними слідства, у березні 2024 року Микола Задорожній попросив у голови сільської ради хабар у розмірі 3,4 мільйона гривень за неперешкоджання у проведенні тендеру щодо ремонту водогону в Охтирському районі на Сумщині.
15 липня Національне антикорупційне бюро України спільно зі Спеціалізованою антикорупційною прокуратурою повідомили Задорожному про підозру у проханні неправомірної вигоди та організації її одержання.
17 липня Вищий антикорупційний суд встановив розмір застави для Задорожного у розмірі 3, 2 млн гривень.
Народного обранця зобов’язали прибувати на вимогу, повідомляти про переїзди, не виїжджати з Києва й Київської області без дозволу, здати на зберігання закордонний паспорт та носити електронний браслет.
Нагадаємо, 18 липня Верховна Рада України у першому читанні ухвалила законопроєкт №11340 щодо підвищення ефективності укладення угод про визнання винуватості, який надаватиме обвинуваченим у корупції можливість укласти угоду зі слідством та замість ув'язнення сплатити штраф.