Здоровий обід може не тільки наситити та підбадьорити ваше тіло, але й додасть вам енергії на решту дня. Крім того, це навіть може перешкодити вам нескінченно перекушувати пізніше, тому що ви відчуваєте голод після не надто ситного обіду.
Хитрість полягає в тому, щоб вибирати продукти, які не просто на якийсь час тамують голод, а надають сили та енергії на довший період, пише Eat This Not That, спираючись на рекомендації дієтологів.
Приготуйте щось із залишків
У вас не завжди буде час, щоб повноцінно приготувати собі обід, тоді можна використати залишки їжі, щоб скомпонувати їх у смачну і ситну страву.
Додайте кольору
Додавання кольору до їжі гарантує, що ви отримаєте різноманітні вітаміни та мінерали з їжі, особливо харчові волокна , які можуть допомогти вам почуватись ситими. Зелень, різноманітні ягоди і фрукти будуть ідеальним рішенням у цій ситуації.
Не економте на вуглеводах
Вуглеводи є першим джерелом енергії для нашого організму, і обід без них або з дуже низьким вмістом обов’язково змусить вас шукати перекуси.
Салати можуть бути чудовим варіантом обіду. Однак більшість із них мають досить низький вміст вуглеводів , і в кінцевому підсумку ви залишаєтесь голодними незабаром після їх з’їдання.
Додайте корисний жир
Джерела здорового жиру, такі як авокадо, мигдаль і оливкова олія, надають їжі більше ситності.
Крім того, корисні жири, такі як ці, допомагають нашому організму засвоювати більше жиророзчинних вітамінів (A, D, E та K).
Слідкуйте за своїми порціями
Дієтологи радять рахувати порції під час приготування їжі. Наприклад, мати порцію здорового жиру – це добре, але важливо стежити за вимірюванням, щоб не переборщити з калоріями! Для цього підійде столова ложка оливкової олії або 1/3 авокадо.
Завжди споживайте здоровий білок
Є достатньо досліджень і доказів, які свідчать про те, що дієта, багата якісними нежирними білками, чудово допомагає відчути ситість протягом дня. Додавання таких продуктів, як курка, риба, квасоля, яйця або горіхи, може допомогти підвищити білок у вашому обіді, не перевищуючи калорій.
Знайдіть час, щоб пообідати
Однією з найважливіших звичок здорового обіду є планування часу для прийому їжі заздалегідь.
Раніше OBOZ.UA розповідав про те, у який час слід сідати за сніданок, обід та вечерю.
Підписуйтесь на канали OBOZ.UA в Telegram і Viber, щоб бути в курсі останніх подій.
Матеріали на цьому сайті рекомендовані для загального інформаційного використання й не призначені для встановлення діагнозу або самостійного лікування. Медичні експерти OBOZ.UA гарантують, що весь контент, який ми розміщуємо, публікується й відповідає найвищим медичним стандартам. Наша мета - максимально якісно інформувати читачів про симптоми, причини та методи діагностики захворювань. Закликаємо не займатися самолікуванням, для діагностики хвороб та визначення шляхів їх радимо звертатися за консультацією лікарів.