Ризик втрати кісткової маси: яка звичка, може погіршити ваше здоров’я
Ризик втрати кісткової маси: яка звичка, може погіршити ваше здоров’я

Ризик втрати кісткової маси: яка звичка, може погіршити ваше здоров’я

З настанням певного віку, ми частіше відчуваємо, що певні аспекти нашого здоров’я потребують від нас більшої уваги, ніж у 20-річному віці. Зокрема, кістки перестають рости наприкінці 20-30 років, а тому важливо продовжувати дбати про них, щоб уникнути втрати кісткової маси.

Проте, більшість людей можуть навіть не чути про низьку кісткову масу, до тих пір, доки не зламають декілька кісток. Саме погані харчові звички та нестача поживних елементів, а саме вітаміну D та калію, можуть прискорити втрату кісткової маси, розповіли в Eat This, Not That.

Замінюючи молочні продукти на рослинні альтернативи без кальцію та вітаміну D, ви ризикуєте не отримати необхідної підтримки для своїх кісток. Крім того, регулярне споживання червоного м'яса замість риби, яка містить вітамін D, також може впливати на ваше здоров'я.

За міцність кісток у тілі відповідає кальцій, мінерал, який знаходиться у 67% кісток у тілі людини. Недостатній прийом кальцію може вплинути на їхню міцність і здоров'я. Рекомендована дієтична норма для дорослих становить 1000 мг кальцію на день, яка збільшуючись до 1200 мг для жінок після 51 року. Щоб отримати цей мінерал природним шляхом, додайте до раціону молоко, тофу, сардини та йогурт.

Проте, ваше тіло не може ефективно використовувати кальцій без достатньої кількості вітаміну D. Цей вітамін може бути синтезований вашим організмом під впливом сонячних променів, але час, проведений в приміщенні або в умовах поганої сонячної активності, може призвести до його нестачі. Жирна риба, гриби та збагачені вітаміном продукти є джерелами вітаміну D, які допомагають забезпечити потрібний рівень в організмі.

Тож, щоб уникнути можливих переломів та ризиків розвитку остеопорозу, здоровий раціон має складатись з продуктів, що містять кальцій та вітамін D. Також, ви можете здати аналізи та звернутись до лікаря, щоб визначити, чи необхідно вам збільшити дозування та почати приймати добавки.

РанішеOBOZ.UA розповів, які продукти слід включити до раціону, щоб зміцнити кістки.

Підписуйтесь на канали OBOZ.UA в Telegram і Viber, щоб бути в курсі останніх подій.

disclaimer_icon

Матеріали на цьому сайті рекомендовані для загального інформаційного використання й не призначені для встановлення діагнозу або самостійного лікування. Медичні експерти OBOZ.UA гарантують, що весь контент, який ми розміщуємо, публікується й відповідає найвищим медичним стандартам. Наша мета - максимально якісно інформувати читачів про симптоми, причини та методи діагностики захворювань. Закликаємо не займатися самолікуванням, для діагностики хвороб та визначення шляхів їх радимо звертатися за консультацією лікарів.

Джерело матеріала
loader
loader