«Рік тому під час робочого візиту з Президентом України Володимиром Зеленським на Головну насосну станцію Управління каналів річки Інгулець було зрозуміло, що відновити її після затоплення від підриву греблі Каховської ГЕС – величезний виклик. Сьогодні ця унікальна станція працює та подає воду для питних потреб Миколаєва та зрошення у Херсонській і Миколаївській областях. Усе завдяки самовідданим та мотивованим людям, які там працюють», - зазначив Руслан Стрілець.
Очільник Міндовкілля поспілкувався з колективом Головної насосної станції Управління каналів річки Інгулець.
Працівники ГНС продемонстрували повністю відновлені після сходу великої води агрегати. Роботи обійшлися у 200 тис. гривень державного бюджету і тривали близько двох тижнів. За радянських часів будівництво такої станції могло бути еквівалентом річного бюджету невеликого міста. Але вже 22 червня 2023 року, агрегати Головної насосної станції запрацювали. Відновлення координував керівник Головної насосної станції Валерій Воронов, який працює там з 1978 року (46 років). Це його єдине місце роботи. Пройшов шлях від інженера-електрика до начальника ГНС.
Руслан Стрілець з головою Держводагентства Михайлом Янчуком також у межах візиту до Снігурівки оглянув 70-метрові свердловини які після підриву Каховської ГЕС забезпечують водою місцеве населення.
💬«Проєкт став можливим завдяки співпраці місцевої громади з міжнародними партнерами. 1100 мешканці міста (близько 30%) тепер мають ще й альтернативні джерела водопостачання. У планах місцевої влади – 100% населення з альтернативним якісним водопостачанням», - зазначив Руслан Стрілець.
За його словами, такі колективи, як в Снігурівці – герої нашого непростого часу.