Проблеми з платежами: як Китай, Індія та Туреччина торгують з Росією
Проблеми з платежами: як Китай, Індія та Туреччина торгують з Росією

Проблеми з платежами: як Китай, Індія та Туреччина торгують з Росією

З якими проблемами стикнулися партнери Росії

Запроваджені санкції проти Кремля ускладнює, а інколи взагалі унеможливлює здійснення транзакцій. Це у перше чергу стосується Китаю, який є чи не найважливішим економічним партнером Росії з початку 2022 року.

Зараз чимала кількість транзакцій з Китаєм можлива лише через агентів у колишніх радянських республіках.

  • Відтак за цими угодами, іноземна валюта, включно з юанями, не потрапляє до Росії. Спочатку китайські клієнти платять в юанях агентам у третіх країнах, а ті перераховують експортерам у Москві рублі, розповідають знайомі із такими схемами люди.
  • Все більше популярними стають розрахунки криптовалютою через Гонконг. Втім навіть у цих випадках росіяни змушені використовувати посередників у таких країнах, як Узбекистан чи Казахстан.
  • Таким чином деякі російські банки підвищили комісії за транзакції в юанях на тлі проблем з російсько-китайськими платежами.
  • Деякі експортери кажуть, що у них не взагалі було проблем зі здійсненням платежів.

Схожі ситуації з Індією та Туреччиною

Відомо, що проблеми з переказом прибутків з іншого ключового торговельного партнера, а саме Індії, зменшилися, втім вони не були повністю вирішені. Адже індійська рупія не є повністю конвертованою, а транзакції з третіми країнами дорогі.

Ситуація з Туреччиною є менш страшна, порівняно з Китаєм. Все через те, що лише деякі турецькі банки припинили операції з Росією.

  • Торгівля з Туреччиною в основному відбувається в рублях. Частка турецького експорту в рублях з січня по травень зросла на 50%.
Теги за темою
Китай
Джерело матеріала
loader
loader