Японія є батьківщиною одних з найбільш довгоживучих людей у світі. Дієтологиня з Японії розповіла про місцеві звички харчування та продукти, які вони їдять щодня.
Японія є однією з основних блакитних зон — місць, де спостерігається особливо висока тривалість життя. Секрети довголіття цих людей — це усвідомлене харчування та дотримання Ікігай, японської концепції, яка перекладається як пошук свого призначення. Дієтологиня та експертка з довголіття Мічіко Томіока назвала продукти, які щодня їдять у Японії, щоб прожити довше і щасливіше життя. Про це пише CNBC.
У Фокус. Стиль з'явився свій Telegram-канал. Підписуйтесь, щоб не пропускати найцікавіші новини зі світу шоу-бізнесу та світського життя!
Матча
"Моя 99-річна тітка починає кожен день із матчу, і я теж. Я обов'язково подаю його в спеціальних мисках, які вона мені подарувала", — ділиться Томіока.
Зелений чай має багато переваг для здоров'я. Він містить вітамін C, вітамін B, клітковину і білок, а також протизапальні поліфеноли, які борються з хворобами. Ці природні сполуки багаті антиоксидантами, поживними речовинами, що захищають клітини від пошкодження.
Ферментовані продукти
Одні з найпопулярніших страв у Японії — місо (ферментована соєва паста, часто використовувана в супі), натто (ферментовані соєві боби) і нукадзуке (ферментовані овочі, мариновані в рисових висівках).
Ферментовані продукти багаті на пробіотики, які допомагають травленню і засвоєнню їжі, а також можуть знизити ризик захворювань."У кожному регіоні Японії є унікальні види місо та солінь, залежно від погоди, врожаю, культури та способу життя. Іноді буває важко знайти високоякісне місо тут, у Нью-Йорку, тому я готую своє власне з трьох інгредієнтів: соєвих бобів, рису кодзі та морської солі", — каже Томіока.
Квасоля
"Моя кухня не обходиться без едамаме, кінако (соєвого порошку), несолодкого соєвого молока і, звісно ж, домашнього натто і місо. Соєві боби багаті клітковиною, вітамінами групи В, калієм і поліфенолами, такими як ізофлавони", — каже дієтологиня. "Я теж люблю червону квасолю, вона багата на поліфеноли, клітковину, калій, білок, вітаміни групи В — усе це може допомогти запобігти запаленню".
Водорості
В Японії ви можете знайти водорості — відомі як кайсо — у багатьох стравах і закусках. Цей смачний продукт має багато переваг для здоров'я, він низькокалорійний і багатий на клітковину. Водорості також містять безліч необхідних мінералів і вітамінів, включно з йодом, залізом, калієм, магнієм, вітаміном B12 і жирними кислотами омега-3.
"На моїй кухні завжди є від п'яти до десяти видів водоростей. Усі вони мають різні смаки та кулінарне застосування. Наприклад, я додам водорості комбу в суп місо із сушеними грибами або зроблю салат із водоростями, такими як вакаме і хідзікі. Або я використовую водорості кантен та червону бобову пасту, щоб приготувати смачні веганські солодощі", — каже дієтологиня.
Тофу
"Я велика прихильниця тофу, тому що він забезпечує протеїном, який ви могли б отримати з м'яса і молочних продуктів, але без холестерину. Він також досить універсальний і завжди в моєму списку покупок, тому що його можна використовувати в багатьох різних типах страв", — каже Томіока.
Його можна приготувати у вигляді бургера, у галушках, з овочами та смаженим рисом, у супі, у веганському карі, у хумусі, як гарнір, як заправку для салату та соуси і навіть як десерт.
Кунжут
"Насіння кунжуту — мій кулінарний супергерой! Смажене коричневе або чорне насіння кунжуту — для мене основа кухні, як і тахіні. Зазвичай я обсмажую овочі та смажений рис із меленим насінням кунжуту або пастою замість олії, щоб отримати всі переваги", — каже дієтологиня.
Насіння кунжуту багате на вітаміни B і E, білок, клітковину і мінерали, такі як магній, кальцій і фітостероли, які допомагають контролювати рівень холестерину.
Гриби шиїтаке
Шиїтаке — це базовий інгредієнт багатьох японських страв. Цей гриб багатий на білок і вітаміни D і B, а також містить лентинан — полісахарид, який допомагає боротися із запаленням.
Імбир
Не тільки в Японії, а й в усьому світі імбир відомий як цілюща їжа, що допомагає підвищити імунітет та обмін речовин. Він підсилює смак страв і допомагає довше зберегти свіжість продуктів.
"Я додаю щедру кількість імбиру в суп місо і використовую його в заправках, соусах, маринадах і солодощах. Це ідеальна добавка до нукадзуки, натто, риби та локшини. А цілий рік, щоб боротися з хворобами, я люблю чашку імбирного чаю з сушеними ягодами годжі, корицею, матча і кудзу", — каже Томіока.
Нагадаємо, секрети харчування людей, які живуть найдовше.
Раніше Фокус писав про те, що вчені назвали 4 головні секрети довголіття.
Цей матеріал має виключно інформаційний характер і не містить порад, які можуть вплинути на ваше здоров'я. Якщо у вас є проблеми, зверніться до фахівця