Топ 5 вправ для полегшення синдрому зап’ястного каналу
Топ 5 вправ для полегшення синдрому зап’ястного каналу

Топ 5 вправ для полегшення синдрому зап’ястного каналу

Тунельний синдром, синдром здавлення нерва або тунельна невропатія — це синдром, що виникає через здавлення серединного нерва в зап'ясті, що може спричинити біль, оніміння та слабкість у пальцях та руці. Синдром зап'ястного каналу (КТС) може бути виснажливим і поширеним неврологічним розладом, що заважає жити повноцінним життям та впливає на продуктивність.

Що провокує такий стан та які вправи та розтяжка можуть допомогти полегшити його симптоми? Про це розповіли в Eat This, Not That.

Про синдром зап'ястного каналу

Синдром зап'ястного каналу - це медичний стан, що виникає, коли серединний нерв у зап'ясті стискається, що може спричинити оніміння, поколювання, слабкість та біль у пальцях. Причинами можуть бути повторювані рухи, використання вібруючих інструментів або травми. Цей стан може ускладнити повсякденне користування рукою, особливо якщо ви часто працюєте за комп’ютером, пишете або шиєте.

У деяких випадках, щоб полегшити біль варто зупинити активність або просто виконати певний комплекс вправ на розтяжку. Це дозволить полегшити синдром та повернутись до звичної активності.

Найкращі вправи та активність, що знімають симптоми

Розгинання зап'ястя. Щоб виконати вправу, тримайте руку перед собою та зігніть зап'ястя, як при жесті "стоп". Іншою рукою обережно тягніть кисть назад, відчуваючи розтягнення та утримуйте цю позицію впродовж 10-30 секунд, повторюючи кілька разів на день.

Згинання зап'ястя. Покладіть руку перед собою долонею вниз і зігніть зап'ястя так, щоб пальці вказували на підлогу. Легко потягніть уражену руку іншою рукою, щоб відчути розтягнення, утримуючи це положення 10-30 секунд. Повторюйте вправу кілька разів на день.

Зворотні завитки на зап'ясті. Для цієї вправи використовуйте невелику вагу, тримаючи передпліччя на столі так, щоб рука звисала з краю. Згинайте зап'ястя, піднімаючи вагу, а потім опускайте, виконуючи 3 підходи по 8-12 повторень.

Трясіння. Спробуйте просто потрясти руками в повітрі, як ніби ви намагаєтеся їх витерти. Це проста вправа може швидко полегшити симптоми синдрому зап'ястного каналу.

Вправи на ковзання нервів і сухожиль. Такі вправи можуть покращити рухливість. Однак, перед їх виконанням варто проконсультуватися з ерготерапевтом. Це допоможе уникнути неправильного виконання вправ та можливих ускладнень.

РанішеOBOZ.UA розповів, які розтяжки слід виконувати для полегшення болю в зап’ясті.

Підписуйтесь на канали OBOZ.UA в Telegram і Viber, щоб бути в курсі останніх подій.

disclaimer_icon

Матеріали на цьому сайті рекомендовані для загального інформаційного використання й не призначені для встановлення діагнозу або самостійного лікування. Медичні експерти OBOZ.UA гарантують, що весь контент, який ми розміщуємо, публікується й відповідає найвищим медичним стандартам. Наша мета - максимально якісно інформувати читачів про симптоми, причини та методи діагностики захворювань. Закликаємо не займатися самолікуванням, для діагностики хвороб та визначення шляхів їх радимо звертатися за консультацією лікарів.

Джерело матеріала
loader
loader