У пошуку здорової альтернативи багато людей поділяють на два табори: ті, хто вживає звичайний йогурт та ті, які вважають корисним саме грецький йогурт. Обидва ці продукти хоча й класифікуються, як йогурт, проте мають суттєву різницю, зокрема грецький йогурт більш густіший та має терпкий смак, оскільки з нього видалена сироватка, а звичайний йогурт має рідку консистенцію та солодкий смак.
Обидва види йогурту мають різну консистенцію та поживну цінність. Що варто знати додаючи ці продукти до раціону, розповіли в Eat This, Not That.
Різниця між грецьким та звичайним йогуртом
Звичайний йогурт є хорошим джерелом білка та кальцію, а також його легко знайти у будь-якому магазині. Натомість грецький йогурт, завдяки процесу проціджування, містить майже втричі більше білка та має густішу консистенцію й більш кислий смак. Однак, звичайний йогурт містить більше кальцію, що важливо для здоров'я кісток, а також менш густу текстуру, що для деяких споживачів є вирішальною причиною обрати саме цей продукт.
Корисний вибір
Грецький йогурт і звичайний йогурт є здоровими варіантами для раціону. Якщо вам потрібно більше білка для контролю рівня цукру в крові та відчуття насичення, грецький йогурт є кращим вибором. Він також добре поєднується зі свіжими фруктами, горіхами або гранолою. Однак, якщо вам не подобається кислий смак, то звичайний йогурт також є хорошим варіантом.
Факти, про які ви могли не знати
Обирайте звичайний йогурт, який містить лише природний цукор, а саме лактозу. Йогурти з невеликим вмістом жиру (2-4%) або з незбираного молока забезпечують більше насичення та кращий смак без значного збільшення калорій. Спробуйте 2% грецький йогурт зі свіжими ягодами та подрібненими волоськими горіхами, щоб отримати поживний перекус.
Висновок
Грецький йогурт густіший та менш солодкий, оскільки з нього видалено сироватку, залишаючи у складі більше білка та менше вуглеводів. Натомість звичайний йогурт містить більше кальцію, оскільки в ньому залишається сироватка. Врахуйте, що обидва види йогурту корисні для організму, особливо якщо вибирати прості варіанти без додаткових інгредієнтів.
РанішеOBOZ.UA розповів, з чим варто їсти йогурт, щоб отримувати від нього більше користі.
Підписуйтесь на канали OBOZ.UA в Telegram і Viber, щоб бути в курсі останніх подій.
Матеріали на цьому сайті рекомендовані для загального інформаційного використання й не призначені для встановлення діагнозу або самостійного лікування. Медичні експерти OBOZ.UA гарантують, що весь контент, який ми розміщуємо, публікується й відповідає найвищим медичним стандартам. Наша мета - максимально якісно інформувати читачів про симптоми, причини та методи діагностики захворювань. Закликаємо не займатися самолікуванням, для діагностики хвороб та визначення шляхів їх радимо звертатися за консультацією лікарів.