Про ці місця знають далеко не всі. Які локації закохують у себе туристів — читайте далі.
Тилігульський лиман
Найчистіша водойма Причорномор'я. Вона простягається від Вікторівки до Коблева на понад 50 кілометрів. На території лиману створили два заказники державного значення, які стали домівкою для сотні рідкісних водоплавних птахів. Середня температура води коливається від 24°С.
Тут туристи можуть насолодитися багатьма видами активного відпочинку. Одне з найпопулярніших занять — катання на байдарках та SUP-бордах. Тим, хто любить засмагати та купатися, радимо поїхати до узбережжя біля села Кордон. А ще завітати до устричної ферми "Ойстервіль".
Крім цього на лимані пропонують додаткові розваги для дорослих та атракціони для дітей. Сміливці можуть спробувати політати на пара- чи дельтаплані, а ще освоїти кайтсерфінг. До речі, місцеві грязі — лікувальні. Вони допомагають при дерматологічних, нервових захворюваннях та хворобах опорно-рухової системи.
Неподалік природної локації розташовується безліч комфортних баз відпочинку, тому сюди сміливо можна їхати на декілька днів.
Куяльницький лиман
Природний об'єкт розміщується на північний захід від Одеси. Солений басейн утворився внаслідок відокремлення частини Чорного моря. Тут переважає унікальний мікроклімат та високий рівень мінералізації води.
На берегах знаходяться санаторії та оздоровчі центри. Найпопулярніший з них — "Куяльник". Його заснували ще у 1833 році. Сьогодні тут функціонує сучасна поліклініка, яка спеціалізується на лікуванні захворювань органів дихання, нервової системи, суглобів та дерматології.
Поціновувачам активного відпочинку радимо зайнятися віндсерфінгом, а також покататися на водних велосипедах та байдарках.
Обов'язково відвідайте Lavandiia — масштабний простір для прогулянок, де росте понад 12 гектарів лаванди. А ще на території є басейн та облаштували екоглемпінг.
Хаджибейський лиман
Один із найстаріших грязьових курортів України. Він здобув популярність ще на початку XIX століття. Берег лиману славиться великим піщаним пляжем, який ідеально підходить для кліматотерапії. А ще тут пропонують лікувальні процедури з використанням йодо-бромних ванн та проводять фізіотерапевтичні маніпуляції.
До речі, тут часто можна зустріти прихильників риболовлі. Підводний світ дуже різноманітний. Тут мешкають краби, креветки, товстолобик, судак та бички.
Радимо відвідати сімейну равликову ферму "Family Snail Farm". Тут зможете дізнатися секрети вирощування молюсків, а також продегустувати їх.
Дністровський лиман
Водний басейн знаходиться на північно-західному узбережжі Чорного моря. Лиман простягається на понад 42 кілометри та охоплює декілька маленьких островів, озер та заток.
Майте на увазі, у 2023 році у водоймі заборонили купатися. Та попри це локації є чим дивувати гостей.
Радимо відвідати відомі туристичні зупинки:
- Нижньодністровський національний парк. Справжнє царство флори та фауни. Тут полює річкова видра і європейська норка, мешкають рожеві пелікани й лебеді, а орлани та луні пильнують здобич із неба. Сьогодні на території протоптані дві екостежки: "Шепіт заплав" та "Дністровія".
- Виноробня "Шабо". Тут туристи зможуть дізнатися, як переробляють виноград та де зберігається алкогольний напій. А ще познайомляться з процесом виробництва й прогуляються фруктовим садом.
- Європейська сироварня. Тут мандрівники послухають лекцію про ферму, утримання корів та догляд за ними. Розглянуть камери, де дозрівають молочні продукти, і, звісно, продегустують їх.
- Аккерманська фортеця. Історико-архітектурна пам'ятка розташовується у Білгород-Дністровському. Її спорудили за часів Пізнього Середньовіччя на місці руїн античного поліса Тіра. До речі, звідти відкривається неймовірна панорама на водойму.
- Заказник "Лиманський". Диво природи розміщується між селами Семенівка та Молога й займає площу близько 65 гектарів. Тут зростають штучно насаджені рослини різних лісових порід. Місцевість входить до складу території Нижньодністровського національного парку.
Відвідуйте унікальні регіони України! Плануйте мандрівку та вирушайте у подорож.
Раніше OBOZ.UA розповідав про найгарніші озера України.
Лише перевірена інформація в нас у Telegram-каналі OBOZ.UA та Viber. Не ведіться на фейки!