Компанії Китаю готуються до санкцій США та скуповують чипи Samsung - Reuters
Компанії Китаю готуються до санкцій США та скуповують чипи Samsung - Reuters

Компанії Китаю готуються до санкцій США та скуповують чипи Samsung - Reuters

Китайські технологічні гіганти, включаючи Huawei і Baidu, а також місцеві стартапи в очікуванні нових обмежень США на експорт до Китаю передових напівпровідників інтенсивно накопичують високопродуктивні чипи пам’яті HBM виробництва Samsung Electronics.

Про це повідомляє Reuters, передає Укрінформ.

Компанії з материкового Китаювід початку року різко збільшили закупівлю напівпровідників HBM із підтримкою технологій штучного інтелекту (ШІ) виробництва Samsung, завдяки чому в першому півріччі на Китай припало близько 30% доходів від продажу цією компанією чипів HBM.

Це демонструє те, як Китай готується зберегти свої технологічні амбіції на тлі зростання напруженості в торгівлі зі Сполученими Штатами та іншими західними країнами, а також як ця напруга впливає на глобальний ланцюжок поставок напівпровідників.

Уряд США планує цього місяця оголосити черговий пакет експортного контролю, який накладе нові обмеження на поставки для китайської напівпровідникової промисловості, зокрема міститиме параметри для обмеження доступу китайців до мікросхем пам’яті з високою пропускною здатністю HBM.

Мікросхеми HBM є ключовими компонентами в розробці передових процесорів, таких як новітні графічні процесори Nvidia, які можна використовувати для генеративної роботи ШІ, і в світі є лише три основні їх виробники – південно-корейські Samsung Electronics та SK Hynix і американська Micron Technology.

Китайський попит на такі типи напівпровідників зосереджений переважно на моделі HBM2E, яка на два покоління відстає від найдосконалішої версії HBM3E, пропозиція якої на ринку обмежена через глобальний бум на розробку моделей ШІ.

Підвищений інтерес китайських компаній до чипів виробництва Samsung продиктований тим, що потужності інших двох виробників пам’яті HBM уже повністю заброньовані американськими компаніями-розробниками штучного інтелекту.

Китайські компанії досягли певного прогресу у виробництві HBM, а Huawei та ще одна китайська компанія CXMT зосередились на розробці HBM2. Проте нові американські обмеження можуть істотно уповільнити їх спроможність створити високопродуктивний чип.

Як повідомляв Укрінформ, світовий лідер у виробництві передових графічних процесорів компанія Nvidia розробляє для ринку Китаю версію свого нового флагманського чипа зі штучним інтелектом (ШІ), який відповідатиме вимогам встановленого урядом США експортного контролю.

Теги за темою
США Китай
Джерело матеріала
loader
loader