Вчені виявили ймовірну причину аутизму у хлопчиків
Вчені виявили ймовірну причину аутизму у хлопчиків

Вчені виявили ймовірну причину аутизму у хлопчиків

Вчені з’ясували, що поширена пластикова добавка бісфенолу А (БФА) пов'язана з підвищеним ризиком розвитку аутизму у хлопчиків. Ця добавка міститься у багатьох речах – від пустушок до металевих консервних банок і навіть паперових чеків.

Нове дослідження, яке відстежувало розвиток понад 600 немовлят, виявило, що вищі рівні хімічної речовини бісфенолу А в сечі вагітної матері більш ніж втричі збільшували шанси на розвиток симптомів аутизму у хлопчика у віці до двох років. Крім того, у тих самих хлопчиків у шість разів частіше діагностували аутизм у віці 11 років – порівняно з тими, у чиїх матерів рівень БФА під час вагітності був нижчим, пише MailOnline.

БФА – це хімічна речовина, що призначена для зміцнення пластмаси й запобігання іржавіння металів, серед іншого, також була пов’язана з вищими ризиками ожиріння, астми, діабету та серцевих захворювань протягом більш ніж двох десятиліть ретельного вивчення цієї сполуки.

Але нове дослідження виявило не тільки очевидний зв’язок, а ще докази, що свідчать про конкретні хімічні реакції, які сприяють виникненню випадків аутизму.

Вчені виявили ймовірну причину аутизму у хлопчиків

"Наша робота важлива, оскільки вона демонструє один із потенційно залучених біологічних механізмів. БФА може порушити гормонально-контрольований розвиток мозку чоловічого плоду кількома способами, включно з придушенням ключового ферменту (ароматаза), який контролює нейрогормони та особливо важливий для розвитку чоловічого мозку плода", – говорить епідеміологиня і лікарка охорони здоров’я Енн-Луїз Понсонбі у заяві про дослідження своєї команди.

Нове дослідження зазначає, що ароматаза допомагає перетворювати деякі чоловічі статеві гормони в мозку, відомі як нейронні андрогени, в нервові естрогени.

Ці естрогени допомагають усім людям, незалежно від статі, регулювати запалення в мозку, підтримувати гнучкість синапсів, які допомагають нейронам спілкуватися у всій нервовій системі, а також допомагають в управлінні холестерином.

Мозок є найбагатшим на холестерин органом людського тіла, для виконання життєво важливих функцій він використовує приблизно 20 відсотків усіх запасів цих жирових молекул у всьому тілі.

"Ми виявили, що БФА пригнічує фермент ароматазу і пов’язаний з анатомічними, неврологічними та поведінковими змінами", – повідомив співавтор дослідження та біохімік доктор Ва Чін Бун.

"Здається, це частина головоломки аутизму", – сказала доктор Понсонбі.

Дослідження команди використовувало два окремих підходи до цих висновків. По-перше, вони детально ознайомилися з даними, зібраними з 2010 року двома австралійськими університетами, які відстежували низку показників здоров’я понад 1000 дітей та їхніх батьків, які брали участь у дослідженні. Результатом цього аналізу стало те, що хлопчики з "низькою активністю ароматази" у 3,56 раза частіше демонструють ознаки аутизму до дворічного віку і помірніше у старшому віці. Згідно з дослідженням, зв’язок із діагнозом аутизм був істинним для 92 відсотків чотирирічних дітей і 70 відсотків дев’ятирічних дітей.

Раніше OBOZ.UA розповідав, що вчені виростили в лабораторії "мінімізки" і, можливо, підтвердили ключову теорію про аутизм.

Тільки перевірена інформація в нас у Telegram-каналі OBOZ.UA та Viber. Не ведіться на фейки!

Джерело матеріала
loader
loader