В Україні подешевшають популярні продукти: за що можна платити менше
В Україні подешевшають популярні продукти: за що можна платити менше

В Україні подешевшають популярні продукти: за що можна платити менше

Значне зниження цін на яйця, що сягнуло 47,6% порівняно з груднем 2023 року, є одним з основних драйверів змін на ринку.

В Україні найближчими місяцями прогнозується подальше зниження цін на продукти харчування завдяки надходженню нового врожаю, особливо овочів. Однак ціни на хліб і продукцію тваринництва можуть залишатися високими через збільшення вартості сировини. Про це розповів директор Національного наукового центру "Інститут аграрної економіки", академік НААН Юрій Лупенко в коментарі виданню "OBOZ.UA".

Згідно з прогнозами, найближчими місяцями очікується подальше зниження цін на продукти харчування, особливо на овочі, завдяки надходженню нового врожаю у великих обсягах.

Юрій Лупенко підкреслює ці тенденції як ключові фактори, що впливають на ринок. Липень 2024 року став важливим періодом для українського споживчого ринку, коли ціни на продукти харчування знизилися на 0,8% порівняно з червнем.

Востаннє подібні зниження спостерігалися в березні-квітні цього року, коли ціни зменшувалися менш значно, варіюючись від 0,2% до 0,4%. Лупенко зазначив, що головним чинником зниження цін у липні стало значне здешевлення яєць (-11,4%) та овочів (-19,6%).

Зниження цін на яйця, що сягнуло 47,6% порівняно з груднем 2023 року, стало ключовим чинником змін на ринку. В інших категоріях товарів також спостерігалося зниження вартості: м'ясо та м'ясні продукти подешевшали на 2,2%, а овочі — на 2,6% з початку року. Однак за рік деякі продукти подорожчали: помітне зростання цін було зафіксовано на вершкове масло (+16,1%) і хліб (+10,1%). Водночас соняшникова олія (-7,6%) і цукор (-1,9%) стали доступнішими для споживачів.

Зниження цін на продукти харчування найближчими місяцями буде значною мірою зумовлене надходженням на ринок продукції нового врожаю. Це стосується насамперед овочів, які завдяки своїй сезонній доступності зможуть забезпечити додатковий тиск на ціни. З іншого боку, ціни на хлібну та тваринницьку продукцію можуть залишатися відносно високими через вартість сировини, яка наразі перевищує минулорічні показники.

Нагадаємо, 13 червня Фокус розбирався, які продукти коштуватимуть дорожче через зростання вартості електроенергії.

9 червня президент Всеукраїнської асоціації пекарів, директор ТОВ "Київ Хліб" Юрій Дученко заявив, що вже в найближчі кілька місяців вартість хліба може зрости на 30%.

Джерело матеріала
loader