ОПУ вже не наполягає на зборі голосів за корупційний законопроєкт з відбудови двох блоків ХАЕС – Ніколов
ОПУ вже не наполягає на зборі голосів за корупційний законопроєкт з відбудови двох блоків ХАЕС – Ніколов

ОПУ вже не наполягає на зборі голосів за корупційний законопроєкт з відбудови двох блоків ХАЕС – Ніколов

ОПУ вже не наполягає на зборі голосів за корупційний законопроєкт з відбудови двох блоків ХАЕС – Ніколов

Про це стало відомо після виходу на ZN.UA статті щодо можливих схем навколо будівництва блоків.

В офісі президента більше не наполягають на пошуку голосів для законопроєкту №11146 щодо розміщення, проєктування та будівництва двох енергоблоків Хмельницької АЕС, у якому виявили корупційні ризики, повідомив журналіст Юрій Ніколов з посиланням на кілька власних джерел. Він зазначив, що дізнався про це після виходу на ZN.UA його статті «Невмолима потреба у «великому атомному будівництві».

«Дуже приємна новина! Вже кілька джерел з Верховної Ради, у тому числі й зі «Слуг народу», повідомили, що в офісі президента не наполягають на зборі голосів під законопроєкт про непрозорий розпил мільярдів на багаторічній добудові  Хмельницької АЕС. Відтак принаймні найближчим часом законопроєкт пхати не будуть», – написав Ніколов у Facebook.

Що стосується збігу часу публікації та новини про рішення Банкової, то за словами Ніколова, він не наполягатиме, що «після публікації» означає «внаслідок», адже «свічку в офісі президента ми не тримали». 

«Але новина від цього не стає менш приємною. Бо йдеться справді про тектонічний за мірками України масштаб грошей на фоні скорочення можливостей з освоєння потоків в Україні», – додав Ніколов.

Зазначимо, що комітет Верховної Ради з питань енергетики та житлово-комунальних послуг, так само як і уряд до цього, схвалив законопроєкт №11146 про розміщення, проєктування та будівництво енергоблоків №3 і №4 Хмельницької АЕС (Х3/Х4). Однак вже через місяць антикорупційний комітет ВРУ знайшов у проєкті закону корупційні ризики, про що зазначили на сайті парламенту. Перед тим народний депутат з фракції «Голос» Ярослав Железняк повідомляв, що законопроєкт №11146 зняли з порядку денного. Правда, тоді причин такого рішення він не назвав.

Сам же Ніколов у статті «Невмолима потреба у «великому атомному будівництві» писав, що швидке будівництво двох блоків ХАЕС, які стоять недобудованими вже 40 років, ідеально підходить під всі завдання офісу президента. Зокрема, за його словами це все – миттєвий запуск «Великого бетонування». І хоч самі блоки й будуватимуть ще років 10, але вже зараз «увесь цей час бетон будуть калапуцяти, акти виконаних робіт оплачуватимуть, а маржа капатиме в кишені». 

При цьому автор наголосив, що вся ця історія буде непрозорою. Вже зараз максимально закритими є всі будівництва, пов’язані з відновленням після російських обстрілів. То що вже тоді говорити про будівництво такого стратегічного об’єкта як АЕС. Та й міністра енергетики Германа Галущенка разом із очільником «Енергоатому» Петром Котіним, які намагаються розпочати «Велике атомне будівництво», не раз ловили на завищенні цін будматеріалів, але з них як з гуски вода.

У статті Ніколов писав, що вже зараз на «Прозорро» демонстративно проходить купа тендерів по Хмельницькій АЕС. Однак безпосередньо для початку будівництва блоків треба ухвалити закон. Той самий, на зборі голосів за який Банкова тепер не наполягає. 

У квітні повідомлялося, що на Хмельницькій АЕС розпочинають підготовку до зведення енергоблоків ХАЕС-5 та ХАЕС-6 за технологією відомої американської компанії Westinghouse АР1000. Це відбувалося паралельно з добудовою третього енергоблока станції. 

Своєю чергою природоохоронні організації опублікували спільну заяву щодо відмови від добудови Хмельницької АЕС. Ключова вимога екоорганізацій – використання в ньому російського обладнання та загрозу енергетичній безпеці. Водночас екоорганізації вважають такі плани небезпечними і такими, що містять значні ризики.

Джерело матеріала
loader
loader