WP проаналізувало реакцію Путіна на операцію ЗСУ під Курськом
WP проаналізувало реакцію Путіна на операцію ЗСУ під Курськом

WP проаналізувало реакцію Путіна на операцію ЗСУ під Курськом

Вторгнення українських військ у Курську область Росії виявило характерну особливість поведінки президента Володимира Путіна в кризових ситуаціях - його схильність "застигати" перед несподіваними викликами. Повільна і невпевнена реакція Москви на цю подію стала черговим прикладом нездатності глави Кремля робити швидкі та рішучі дії, що відповідають його войовничій риториці.

Про це йдеться у аналітичній статті Washington Post.

Це вже четвертий серйозний удар по авторитету Путіна з початку конфлікту в лютому 2022 року. Як і в попередніх випадках - після невдалої спроби повалення українського уряду, заколоту Євгена Пригожина та теракту в "Крокус Сіті Холлі" - реакція Кремля була млявою, а Путін чекав добу або більше, перш ніж виступити з публічною заявою. Експерти наголошують, що такий стиль реагування типовий для російського лідера.

"Путін любить тримати все в секреті. Коли він з'являється на публіці, він не говорить багато. Він вважає за краще не нагнітати обстановку", - зазначає Тетяна Станова, засновник аналітичної компанії R. Politik.

Володимир Путін / Фото: Getty Images
Володимир Путін / Фото: Getty Images

Водночас високопосадовці часто приховують невдачі, побоюючись викликати невдоволення президента. Так, голова Генштабу РФ Валерій Герасимов поспішив заявити, що українську атаку зупинено, хоча реальна ситуація була іншою. Такі самі заяви звучали і від Апті Аллаудінова, який командує спецназом "Ахмат".

Незважаючи на очевидний підрив авторитету Путіна, аналітики не бачать безпосередньої загрози для його влади. На думку експертів, багато росіян, особливо представників еліти, звикли до непередбачуваних ситуацій та відчуття власного безсилля в існуючій політичній системі.

Хоча український наступ у Курській області завдав удару по престижу російських військових, він не змінив фундаментально ситуацію у затяжній війні на виснаження. Україна, як і раніше, стикається з серйозними проблемами, включаючи брак сучасної західної зброї та обмеження на її використання. Через такі проблеми Росії вдається просунутися під Покровськом на Донеччині і, ймовірно, незабаром ЗСУ доведеться залишити місто.

Покровськ
Покровськ

Крім того, РФ продовжує завдавати ударів по містам на сході тритонними бомбами, а Україні доводиться боротися за постачання озброєння для того, щоб триматися, а не перемагати.

Після невдалого контрнаступу минулого літа, проблем з особовим складом, сумнівів щодо поставок західної зброї та побоювань, що, якщо Дональд Трамп стане президентом, він змусить укласти мирну угоду на користь Росії, Україна перебуває під тиском, що зростає.

У відповідь на кризу у Курській області Путін виключив можливість нових компромісів та переговорів з Україною, підтвердивши свою максималістську позицію. Експерти зазначають, що за нинішніх умов російському лідерові буде складніше просувати ідею "мирного ультиматуму", оскільки його умови залишаються неприйнятними для Києва.

Додамо, що раніше видання також повідомило про зрив таємних переговорів України та РФ через бої у Курській області.

Теги за темою
Володимир Путін
Джерело матеріала
loader