За словами нардепа Анатолія Бурміча, головною темою переговорів нібито була угода про припинення ударів по енергетичній інфраструктурі обох країн. Але операція в Курській області зірвала їх.
Перед заходом Збройних сил України до Курської області Росії були намагання провести через посередників переговори в Катарі між Києвом та Москвою щодо відмови від завдавання взаємних збитків енергетичній сфері обох країн. Про це в ефірі "Новини.LIVE" заявив народний обранець з депутатської групи "Відновлення України" Анатолій Бурміч.
"У мене є інформація, що було намагання ще перед Курською операцією в Катарі проводити переговори саме через посередників, в тому плані, щоби не завдавати взаємних збитків енергетиці", — розповів нардеп.
Зазначимо, що наразі офіційного підтвердження слів Анатолія Бурміча щодо переговорів немає.
Переговори у Катарі: передісторія
17 серпня видання The Washington Post писало, що Україна і Росія нібито планували направити свої делегації до Дохи для переговорів про укладення угоди, яка зупинила б удари по енергетичних об'єктах та інфраструктурі з обох сторін. Катарці мали б виступати в ролі посередників, проводячи окремі зустрічі з українською та російською делегаціями. Але перемовини було зірвано через несподіване вторгнення України в Курську область.
Дипломат, знайомий із перебігом переговорів, сказав, що Катар обговорював з Україною та РФ домовленість про мораторій на удари по об'єктах енергетики протягом останніх двох місяців. Чиновник сказав, що обидві сторони домовилися про саміт у Досі, й залишилося опрацювати лише незначні деталі.
Офіс президента України в коментарі виданню зазначив, що саміт у Катарі відкладено через ситуацію на Близькому Сході. Однак самі переговори відбудуться у форматі відеоконференції 22 серпня, після чого Київ проведе консультації з партнерами щодо реалізації обговорених питань.
Того ж дня президент Володимир Зеленський заявив, щооперація в Курській області триває так, як розраховувала Україна.
19 серпня представниця МЗС РФ Марія Захарова заявила, що жодних прямих або непрямих переговорів між Росією та Україною щодо безпеки цивільних об'єктів критичної інфраструктурине велося і не ведеться.
Міністр закордонних справ Російської Федерації Сергій Лавров також наголосив, що після вторгнення на територію Курської області про жодні переговори мови бути не може. Очільник російського МЗС також назвав чутками інформацію про "приховані контакти" Москви та Києва за посередництва Катару і Туреччини.