Друкарня в бункері та 3 млн євро фальшивками: в Італії заарештували найбільшого фальшифомонетника ЄС
У Європейському союзі (ЄС) заарештували фальшивомонетника, якого підозрюють у виготовленні банкнот на 11 млн євро. Передбачається, що саме він випустив понад чверть усіх підроблених євро банкнот, які вилучили з обігу у 2023 році.
Як повідомили в поліцейській службі ЄС, Європолі, афериста було затримано ще 14 серпня в Неаполі на південному заході Італії. В результаті проведеної операції створена ним підпільна друкарня була демонтована.
Слідчі підозрюють, що чоловік випустив приблизно 8 млн. євро. Це більш ніж 27% усіх підроблених євро-банкнот, які були виявлені та вилучені з обігу минулого року.
Ще 950 тис. євро купюрами номіналом переважно по 20, 50 та 100 євро було вилучено по всій Європі до влучення в обіг. Також у друкарні в Неаполі конфіскували ще 3 млн. євро, які були підроблені.
Розслідування щодо фальшивомонетника тривало з 2022 року – відомості про його роботу надійшли з понад десятка країн. В результаті італійські карабінери за підтримки Європолу виявили на його ділянці підземну друкарню. Вона була відокремлена від гаража муляжем стіни на рейках.
Усередині було практично налагоджено промислове виробниче валюти. Друкарня була обладнана 31 цифровою друкарською машиною, а також у ній зберігалося багато сировини для виробництва підроблених банкнот.
Для збуту фальшивки злочинець використав кілька національних та транснаціональних каналів, переважно у Франції. Експертний аналіз за підтримки Європейського центрального банку показав, що на банкноти було нанесено підроблені захисні елементи високої якості, включаючи голограми.
Раніше OBOZ.UA повідомляв, що в Україні побільшало фальшивих грошей – причому як гривні, так і іноземної валюти. Так, за підсумками першого півріччя 2024 року на 1 млн справжніх банкнот припадало 3,4 підробки, що на 62% більше у порівнянні з минулим роком. Найпопулярнішими серед шахраїв купюрами гривні є 500 грн. 2006 року та 200 грн 2007-го.
Лише перевірена інформація в нас у Telegram-каналі OBOZ.UA та у Viber. Не ведіться на фейки!