Виклик двом страшним хворобам: учені розпочали розробку методу лікування дитячого раку мозку
Виклик двом страшним хворобам: учені розпочали розробку методу лікування дитячого раку мозку

Виклик двом страшним хворобам: учені розпочали розробку методу лікування дитячого раку мозку

Дитячий рак мозку відомий своєю агресивністю та неймовірно важким перебігом лікування, що робить життя дітей, уражених ним, справжнім випробуванням. Однак заручившись підтримкою уряду США, вчені сподіваються докорінно змінити цю ситуацію на краще незабаром.

Дослідники приступають до дворічного вивчення нового підходу до лікування дитячого раку мозку, зокрема, до пухлин мозку високого ризику, які не піддаються традиційним методам лікування. Вони сподіваються, що обраний ними підхід зможе прокласти шлях до ефективних і дієвих способів боротьби з цим руйнівним захворюванням, яке висить подібно до вироку над сотнями тисяч дітей, пише University of Virginia.

У Фокус.Технології з'явився свій Telegram-канал. Підписуйтесь, щоб не пропускати найсвіжіші та найцікавіші новини зі світу науки!

Проєкт, очолюваний Наташею Шейбані з Інженерної школи Університету Вірджинії у співпраці з експертами з Дитячої національної лікарні, спрямований на об'єднання двох різних методів лікування: CAR T-клітинної терапії — виду імунотерапії, що використовує імунну систему організму для атаки ракових клітин, та низькоінтенсивного сфокусованого ультразвуку, який використовує звукові хвилі для неінвазивного впливу на ділянки тіла.

Вчені очікують, що це інноваційне поєднання стимулюватиме імунну систему в мозку, потенційно підвищуючи ефективність CAR T-клітинної терапії проти впертих ракових клітин. Спочатку дослідження буде зосереджено на двох агресивних підтипах медулобластоми, відомих як "звуковий їжак" і "група 3", які насилу піддаються лікуванню за допомогою наявних методів.

Новий дослідницький фронт вчених фінансується за рахунок гранту Idea Award у розмірі 600 000 доларів від Міністерства оборони США, призначеного для підтримки новаторських досліджень, що можуть суттєво вплинути на лікування раку. Подібна підтримка держави підкреслює ризикований і високоприбутковий характер проєкту, спрямованого на задоволення нагальної потреби в більш ефективних і менш токсичних методах лікування дитячого раку мозку.

Далія Хайдар і Янсін Пей, професори педіатрії в Університеті Джорджа Вашингтона та дослідники Дитячої національної лікарні, також є ключовими учасниками дослідження та вважають, що подібна масштабна співпраця підкреслює зростаючу увагу до розроблення інноваційних методів лікування раку, які використовують власні захисні сили організму та водночас завдають мінімальної шкоди, що є надважливим кроком уперед у поліпшенні показників виживаності та якості життя юних онкологічних пацієнтів.

Раніше Фокус писав про розробку гідрогелю, що ефективно знищує рак мозку. Дослідники провели випробування на мишах і результати виявилися вражаючими.

Також Фокус писав про лікування раку мозку за допомогою вірусів і радіотерапії. Нове дослідження показало інноваційний комбінований підхід до боротьби з цим смертельно небезпечним захворюванням.

Важливо! Ця стаття ґрунтується на останніх наукових і медичних дослідженнях і не суперечить їм. Текст має виключно інформаційний характер і не містить медичних порад. Для встановлення діагнозу обов'язково зверніться до лікаря

Теги за темою
Діти Здоров'я дослідження
Джерело матеріала
loader