Нардепи призначили нові зарплати військовим, які воюють на Курщині: скільки тепер отримають
Нардепи призначили нові зарплати військовим, які воюють на Курщині: скільки тепер отримають

Нардепи призначили нові зарплати військовим, які воюють на Курщині: скільки тепер отримають

В Україні ухвалили закон, який гарантує військовим, що воюють на території РФ, такі ж виплати та соціальні гарантії, як і для тих, хто воює на передовій в Україні. Це забезпечить рівні умови для всіх військовослужбовців, незалежно від місця виконання бойових завдань.

Про це повідомив народний депутат Ярослав Желєзняк ("Голос"). Верховна Рада ухвалила в цілому у другому читанні законопроєкт №11483. За законопроєкт віддали голоси 321 нардеп. 

Згідно з новим законом, українські військові, які беруть участь у бойових діях на території РФ, отримують ті ж фінансові виплати та соціальні гарантії, що й їхні колеги на передовій в Україні. Зокрема, йдеться і про виплату 100 тисяч гривень на місяць.

Вже майже два тижні українські війська ведуть операцію в Курській області Російської Федерації, де їм вдалося взяти під контроль понад 80 населених пунктів. У зв'язку з цим президент України Володимир Зеленський 15 серпня 2024 року вніс до Верховної Ради законопроект, який гарантує військовим, що беруть участь у цій операції, такі ж виплати, як і для тих, хто воює на передовій в Україні.

Цей законопроект є важливим кроком у забезпеченні соціального та правового захисту українських військових. Він усуває ризик неоднакового застосування положень закону "Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їхніх сімей" для тих, хто виконує завдання за межами України.

Це стосується не лише військовослужбовців Збройних Сил України, але й інших військових формувань, правоохоронних органів спеціального призначення та державних органів з правоохоронними функціями. Основні категорії, на які поширюється дія закону:

  • Військовослужбовці ЗСУ;
  • Інші військові формування, створені відповідно до законів України;
  • Спеціальні правоохоронні органи;
  • Служба зовнішньої розвідки України;
  • Розвідувальні органи Міністерства оборони України;
  • Розвідувальні органи центрального органу виконавчої влади, що відповідає за охорону державного кордону;
  • Державна служба спеціального зв’язку та захисту інформації України.

Заробітна плата військовослужбовців залежить від декількох факторів, зокрема від звання, посади та місця виконання завдань. Наприклад, командир бригади Сухопутних військ отримує 50 173 гривень на місяць (без додаткової винагороди), а стрілець – 20 586 гривень. Основні складові зарплати військового:

  • грошове забезпечення: це основна частина зарплати, яка виплачується відповідно до посади;
  • додаткова винагорода: ця винагорода була встановлена з ініціативи президента на період воєнного стану та включає виплати за участь у бойових діях.

Розмір додаткової винагороди залежить від того, де та які завдання виконує військовослужбовець. Наприклад:

  • стрілець у тилу отримує 20 587 грн.
  • стрілець, залучений до виконання бойових завдань, – 50 587 грн.
  • якщо військовий безпосередньо бере участь у бойових діях, його винагорода становить 120 587 грн.

Як повідомляв OBOZ.UA раніше, при пораненні під час служби військовослужбовець має право на додаткову винагороду до 100 000 грн на місяць під час лікування, а також одноразову допомогу, яка може сягати до 1 211 200 грн залежно від групи інвалідності. Для отримання цих виплат важливо своєчасно надати необхідні документи і дотримуватися встановлених умов.

Лише перевірена інформація в нас у Telegram-каналі OBOZ.UA та у Viber. Не ведіться на фейки!

Джерело матеріала
loader
loader