Процес виховання – складний та багатогранний, але є орієнтири, які дозволяють зробити його ефективним. Ось кілька відправних точок, до яких потрібно привести дитину при досягненні 10-річного віку.
- Не боятися конфліктів
Важливо донести дітям, що вони не повинні терпіти несправедливість. Відстоювати правду та свою позицію – важлива навичка, яка є визначальною на все подальше життя.
- Помилки – це лише досвід
Правило "Не помиляється тільки той, хто нічого не робить" повинно бути глибоко у свідомості дитини. Долати перешкоди та рухатися далі – ось який принцип допоможе дитині крокувати до мрій.
- Інколи треба казати "ні"
Відмовляти важко, але дуже необхідно, якщо йдеться про жертву своїми інтересами. В іншому випадку є небезпека, що з часом дитині бракуватиме часу на себе, адже вона допомагатиме іншим реалізовувати їхні потреби.
- Сприймати критику
Дитина повинна знати, як правильно реагувати і в жодному разі не ображатися. Важливо навчити її бачити у зауваженнях можливості, а коли вони недоречні – просто ігнорувати.
- Висловлювати свою думку
Дитина повинна знати, що її думка – важлива. Окрім того, варто познайомити її з аргументацією та як її застосовувати.
- Діяти за інструкцією
Діяти за простим алгоритмом та розбивати все на підзавдання – дуже корисна навичка. Згодом це дозволить виконувати багатоступеневу роботу та залишатися уважним до деталей.
- Домовлятися з однолітками
Дипломатія – це мистецтво, яке потрібно опановувати змалечку. Діти мають уміти співпрацювати та діяти в команді, це вкрай важливі навички сучасного світу.
Раніше ми писали про хлопчика, якого назвали як предмет меблів.