МОЗ заявило, що "жодної копійки" з донатів на "Охматдит" ще не витратили
МОЗ заявило, що "жодної копійки" з донатів на "Охматдит" ще не витратили

МОЗ заявило, що "жодної копійки" з донатів на "Охматдит" ще не витратили

Гроші, які українці збирали на відновлення лікарні "Охматдит" після російського ракетного удару, ще не почали витрачати. 1,6 млрд гривень наразі зберігаються на різних рахунках. Про це повідомило міністерство охорони здоров'я на тлі скандалу з можливими махінаціями довкола зібраних коштів. 

- Станом на сьогодні загальна сума зібраних коштів для відновлення Охматдиту становить близько 1,6 млрд гривень (з яких понад 400 млн надійде у вигляді медичного обладнання). Наразі жодної копійки коштів з рахунків, на які відбувався збір, не витрачено, - повідомили в МОЗ.

Де зберігаються кошти:

  • 326 млн гривень надійшло безпосередньо на рахунок лікарні НДСЛ Охматдит, в тому числі $1 млн – від Уряду Литви;
  • 379 млн гривень – на рахунок Благодійного фонду «Омхатдит – здорове дитинство». Наразі тривають консультації щодо узгодження механізмів дотримання відкритих та прозорих процедур використання зібраних на цей рахунок коштів під наглядом Ради з відновлення, зокрема якнайшвидше виконання Фондом обіцянки про переведення коштів з рахунку Фонду на казначейський рахунок лікарні, аби поширити на них вимоги законодавства про публічні закупівлі.
  • Понад 320 млн гривень було зібрано у межах спільного збору платформи United24 та Monobank. Ці кошти переказані напряму на рахунок НБУ, закріплений за МОЗ, і їхніми витратами надалі розпоряджатиметься міністерство та Комісія з розподілу коштів, до складу якої входять представники державного, громадського секторів та міжнародних організацій. Станом на зараз кошти не використовувались.
  • $11,2 млн виділив The Howard G. Buffett Foundation на закупівлю повного переліку пошкодженого обладнання у сучасному корпусі Охматдиту. Вони надійдуть вже у вигляді медобладнання.
  • 100 млн гривень виділив Уряд України з коштів державного бюджету.

Міністерство запевнило, що новостворена Рада з відновлення Охматдиту у складі 15 осіб забезпечить контроль над використанням коштів. 

  • 22 липня "Охматдит" оголосив тендер на відновлення лікарні після ракетного удару 8 липня.
  • 1 серпня видання "Наші гроші" повідомило, що підрядником обрали компанію з однією з найдорожчих пропозицій у 307 млн грн. 2 серпня голова МОЗ Віктор Ляшко заявив, що тендер скасували і згодом оголосять новий.
  • 16 серпня директор «Охматдиту» Володимир Жовнір заявив, що благодійний фонд «Охматдит — здорове дитинство» відмовився перераховувати на рахунок лікарні 378 мільйонів гривень, зібраних після обстрілу. Фонд у відповідь заявив, що він готовий оплатити будь-яку нагальну потребу лікарні, проте не отримав офіційного запиту.
  • 17 серпня гендиректора "Охматдиту" відсторонили від виконання обов'язків до завершення перевірок правоохоронними органами та комісією Міністерства охорони здоров'я.

Джерело матеріала
loader