Прем'єр Китаю прибув до Росії для “поглиблення зв'язків”, зустрінеться з Путіним
Прем'єр Китаю прибув до Росії для “поглиблення зв'язків”, зустрінеться з Путіним

Прем'єр Китаю прибув до Росії для “поглиблення зв'язків”, зустрінеться з Путіним

Прем'єр Китаю прибув до Росії для “поглиблення зв'язків”, зустрінеться з Путіним 

Очікуються переговори про китайсько-російську співпрацю й стратегічні зв'язки.

Прем'єр Державної ради Китаю Лі Цян у середу, 23 серпня, зустрінеться з російським керівництвом у Москві в межах чотириденного візиту до РФ та Білорусі. Пекін продовжує відкидати критику з боку Заходу через міцні зв'язки з Кремлем на тлі війни Росії проти України, повідомляє CNN.

Лі зустрінеться з російським диктатором Владіміром Путіним, а також проведе переговори про китайсько-російську співпрацю й стратегічні зв'язки з прем'єром Росії Міхаілом Мішустіним, пишуть росЗМІ.

Лі привітав відносини Китаю та РФ після прибуття до московського аеропорту Внуково у вівторок, 20 серпня, де його зустрічали російські офіційні особи.

“Китайсько-російські відносини в нову епоху продемонстрували нову енергію і життєздатність, з міцнішою взаємною політичною довірою, плідною співпрацею в різних сферах, глибоко вкоріненою дружбою, тісною й ефективною міжнародною координацією”, - йдеться в заяві китайського прем'єра, опублікованій після прибуття. 

За словами Лі, візит спрямований на “поглиблення взаємовигідного співробітництва”.

Поїздка прем'єра Китаю, який уже давно проводить щорічні зустрічі з російським колегою, є першим візитом китайського високопосадовця до Росії після початку несподіваної операції України в Курській області РФ.

Минулого тижня у відповідь на запит ЗМІ щодо ситуації речник Міністерства закордонних справ Китаю закликав “усі сторони” не розширювати поле бою та не “підливати масла у вогонь”, заявивши, що Пекін і надалі працюватиме над “політичним врегулюванням кризи”.

Зустріч Лі й Мішустіна є частиною щорічних переговорів між двома країнами, які проводяться з 1996 року, а також розглядаються як засіб реалізації практичної співпраці в напрямку, визначеному китайським лідером Сі Цзіньпіном і Путіним. Очікується, що прем'єри обговорять “всебічне партнерство й стратегічну взаємодію” між Пекіном та Москвою, в тому числі у сфері торгівлі й економіки.

Минулого року товарообіг між Китаєм і Росією досяг рекордних показників, достроково перевищивши ціль у 240 мільярдів доларів. РФ стала серйозно залежною від китайського ринку, товарів та інвестицій відтоді, як потрапила під міжнародні санкції за війну проти України.

Двостороння китайсько-російська торгівля зросла більш ніж на чверть порівняно з 2022 роком у 2023 році, але за даними митниці Китаю, з січня по липень цього року вона зросла лише на 1,6% порівняно з аналогічним періодом торік. 

Очікується, що Лі завершить чотириденне турне візитом до Білорусі, де зустрінеться з тамтешнім прем'єром Романом Головченком для “поглибленого обміну думками щодо двосторонніх відносин і співпраці в різних сферах”, повідомило Міністерство закордонних справ Китаю.

Китай зіштовхнувся з посиленою увагою й тиском з боку Заходу, який вимагає обмежити експорт до Росії товарів подвійного призначення. Такі компоненти РФ використовує для виробництва зброї — детальніше про це в статті Володимира Кравченка "Питання життя і смерті. Що слід знати про "постачання" китайської зброї Росії".

Китайські офіційні особи намагаються представити свою країну як “нейтрального мирного посередника”, при цьому Пекін має обмежені контакти з Києвом на високому рівні та продовжує поглиблювати відносини з Москвою.

Джерело матеріала
loader