Більше нам не друзі: Азербайджан допоможе Путіну обійти газові санкції, українці бойкотують Socar
Більше нам не друзі: Азербайджан допоможе Путіну обійти газові санкції, українці бойкотують Socar

Більше нам не друзі: Азербайджан допоможе Путіну обійти газові санкції, українці бойкотують Socar

Державна нафтова компанія Азербайджану Socar і російський монополіст "Газпром" домовилися "про розширення різнопланового стратегічного партнерства". Про це стало відомо під час останнього візиту президента країни-агресора рф Владіміра Путіна 18 серпня до Азербайджану. Із президентом Ільхамом Алієвим він підписав кілька спільних документів.

Йдеться, зокрема, про проєкт "Північ-Південь". Крім того, у вересні 2024 року має відбутися підписання програми науково-технічного співробітництва між Socar та "Газпромом".

Станом на сьогодні мережа компанії оперує 57 АЗС в Україні. Ба більше, нещодавно "Укрзалізниця" уклала договір із ТОВ "Торговий дім Сокар Україна" на закупівлю дизельного палива, яке виготовляється з російської нафти, на суму 529 мільйонів гривень.

Коли українські громадськість дізналась одночасно про це і про контракт з російським "Газпромом", тоді серед людей виникло неабияке обурення.

Азербайджан допоможе Росії обійти майбутні санкції щодо газу

У світлі обіймів Путіна і Алієва згадується новина двомісячної давності про санкційний схематоз. Президент Азербайджану заявляв, що з владою Росії, України та з Євросоюзом йдуть переговори про продовження транзиту газу з РФ попри те, що Київ не має наміру продовжувати договір з Москвою, що закінчується наприкінці року.

"Докину свої "5 копійок" довкола ситуації із Socar, який заключив угоду про співпрацю із "Газпромом". Давайте проаналізуємо цю історію без гніву та пристрасті. І почнемо з того, що ЄС і Україна давно обговорюють з Алієвим проханням допомогти з транспортуванням газу. Тож підписана угода цілком лягає в цей пазл… Тож тут немає зради чи перемоги — це питання геополітики та економіки", - так пояснює співпрацю Socar із "Газпромом" політтехнолог, керівник Центру підготовки операторів БПЛА "Крук" Віктор Таран.

"Повний ігнор — не заправляємось, не купуємо в магазинах": реакція "ЛОМів" на зрадницю Socar

У зв’язку з тим, що азербайджанська компанія не просто пов'язана з ворогом, а є другом спонсорів тероризму, українці закликають бойкотувати заправки Socar. Про це лідери громадської думки масово пишуть на своїх сторінках у соцмережах.

"Це Харків. Це перехрестя вулиці Отакара Яроша та вулиці Клочківської. Це State Oil Company of Azerbaijan Republic. Прошу просте рішення нам, водіям. Ігнор. Фул ігнор. Ми – цивілізовані люди. Не треба малювати графіті та не треба бити вітражі. Не заправляємось ТУТ. Не купуємо нічого в їхньому "магазині". І так ВСІМ SOCAR у місті та області. Вибір є - OKKO та WOG", - закликав харківський підприємець, волонтер, заступник голови Харківської ОДА у 2010-2014 роках Юрій Сапронов.

Військовий та громадський активіст Олег Симороз також написав аналогічне звернення:

"Закликаю наших людей до бойкотування цієї мережі!!! Також закликаю український бізнес розірвати всі партнерські відносини з цією компанію!!!".

Журналіст та правознахисник Костянтин Рєуцький відреагував на новину так: "Заїдьте задонатити". Після чого додав, що початок співробітництва РФ та Азербайджану не був несподіваним.

Ведучий "Радіо НВ" Дмитро Тузов так прокоментував обійми і "облизування" Путіна і Алієва:

"Я розумію, що війна звужує наш життєвий простір і накладає серйозні обмеження на багато звичних речей і контактів. Але після цього облизування просто не зможу залишити жодної копійки азербайджанському паливному оператору. Принаймні, до з'ясування реальних мотивів президента Ільхама Алієва, який приймав російського вбивцю Владіміра Путіна як... брата. Чи дорогого гостя. Я розумію, що "схід – справа тонка". І, можливо, за цими обіймами приховано якийсь план протидії експансії Росії в регіоні. Можливо. Подивимось. А поки-що ні, жодної копійки азербайджанським заправкам Socar".
Джерело матеріала
loader
loader