Дослідження доводять, що недостатній сон може стати перешкодою на шляху до ідеальної фігури – на 55%! Але втратити вагу не єдина користь від належного відпочинку: сон у межах 7-8 годин допомагає поліпшити пам'ять, знизити рівень запалення, стресу, покращити імунітет і навіть зменшити ризики серйозних захворювань.
Проте багато з нас мають звички, що негативно впливають на якість сну. Деякі настільки звичні, що важко повірити в їх шкоду для здоров'я. Видання eatthis.com розповідає про 7 звичок перед сном, від яких краще відмовитися, щоб покращити своє самопочуття.
Засиджуєтесь допізна
Додаткові години пізньої ночі можуть здатися корисними для виконання справ, але вони згубні для здоров'я. Чим менше ви спите, тим більша ймовірність потягу до калорійної їжі, і тим вищий рівень кортизолу, гормону, який сприяє накопиченню жиру.
Дієтолог Ізабель Сміт пояснює: "Коли ми не висипаємося, гормони голоду виходять з ладу, що може вплинути на здатність тіла розпізнавати голод та визначати, коли припиняти спалювати калорії".
Спите на дивані
Така звичка може порушити нічний сон. Прокидаючись посеред ночі та переходячи в ліжко, ви порушуєте стабільний сон, що призводить до підвищеного вироблення гормону голоду – греліну, який змушує нас їсти, навіть коли організм не потребує їжі.
Сидите у гаджетах перед сном
Читати корисно, але краще вибирати книгу, а не гаджет. Дослідження показують, що чим більше електроніки в спальні, тим більша ймовірність набору ваги. Світло від екрану може порушувати якість сну та створювати погані звички.
Тримаєте воду на тумбочці
Здавалося б, вода – це здорово. Але випиваючи її перед сном, ви ризикуєте прокинутися посеред ночі для візиту до туалету. Це може порушити тривалий і глибокий сон, що негативно впливає на відновлення та навіть сприяє набору ваги.
Їсте в ліжку
Перекуси в ліжку не лише бруднять простирадла, але й заважають тілу відпочивати. Якщо ви лягаєте спати ситими, ваш організм зайнятий перетравленням їжі, а не відновленням, що знижує якість сну.
Полюбляєте теплі простирадла
Затишок може завадити якісному сну. Дослідження показують, що сон у прохолодній кімнаті сприяє не лише швидшому засинанню, але й спалюванню жиру. Холод активує запаси коричневого жиру, який допомагає організму зігрітися за рахунок спалювання калорій.
Шоколад на ніч
Шоколад може бути смачним, але не перед сном. Хоча темний шоколад багатий антиоксидантами, він також містить кофеїн, що може завадити вам добре виспатися.
Раніше OBOZ.UA писав, що варто їсти на вечерю під час схуднення.
Підписуйтесь на канали OBOZ.UA в Telegram та Viber, щоб бути в курсі останніх подій.
Матеріали на цьому сайті рекомендовані для загального інформаційного використання й не призначені для встановлення діагнозу або самостійного лікування. Медичні експерти OBOZ.UA гарантують, що весь контент, який ми розміщуємо, публікується й відповідає найвищим медичним стандартам. Наша мета - максимально якісно інформувати читачів про симптоми, причини та методи діагностики захворювань. Закликаємо не займатися самолікуванням, для діагностики хвороб та визначення шляхів їх радимо звертатися за консультацією лікарів.