У разі загострення глобальної конкуренції за домінування у виробництві напівпровідників США вивчають варіанти «зниження залежність від Китаю», особливо у виробництві мікросхем. Ось тут на сцену і виходить Індія.
Оскільки зараз Китай контролює близько 60% світового обсягу постачання більш старих версій мікросхем, у США зростає стурбованість щодо ризиків для економіки та національної безпеки, пов'язаних з такою залежністю, пишуть ЗМІ.
Так, Індія стає життєздатною альтернативою, враховуючи її переваги у вартості, державні стимули та зростаючу екосистему напівпровідників. Наголос Індії на виробництво більш старих мікросхем може стати стратегічним рішенням для США, забезпечивши стабільний і політично вивірений ланцюжок постачання, повідомляє The Diplomat.
Амбіції Індії включають створення надійної інфраструктури для виробництва мікросхем, що підтримується кваліфікованими фахівцями та підтримуваними урядом ініціативами. Хоча індійський напівпровідниковий сектор знаходиться на стадії зародження, цільові заходи, такі як преференційний доступ на ринок, передача технологій та мобільність талантів можуть прискорити його зростання.