Уроки мови: як буде «ізощряться» українською
Уроки мови: як буде «ізощряться» українською

Уроки мови: як буде «ізощряться» українською

Уроки мови: як буде «ізощряться» українською

Є кілька правильних варіантів.

Через війну, яку розпочала Росія, багато українців відмовилися від використання російської мови та перейшли на українську. Але вони не завжди знають, як замінити деякі звичні слова.

Мовознавець Олександр Авраменко в ефірі «Сніданку з 1+1» розповів, як сказати українською «изощряться».

За його словами, це слово означає доходити до віртуозності у чомусь, робити щось дуже майстерно, застосовувати всі свої вміння та здібності.

Є щонайменше п'ять українських відповідників до цього слова:

  •  витончуватися;
  •  вправлятися;
  •  звиватися;
  •  викаблучуватися;
  •  виламуватися.

«І кожен з них використовуємо в різних ситуаціях. Наприклад: «витончуватися у кулінарному мистецтві», «вправлятися у різних видах спорту», «викаблучуватися перед кимось». А ще є стійка сполука слів «изощряться в красноречии». Українською ми скажемо так: «розсипати перла красномовності», - пояснив він.

Уроки мови: як буде «ізощряться» українською - Фото 1

Лайфхаків, «як російськомовному перейти на українську», вже безліч. І всі, хто хотів, уже давно ними скористалися, хоча й не завжди вдало. Соціологи свідчать, що чимало українців в обставинах російської агресії свідомо почали спілкуватись українською. Але, по-перше, деякі з цих спеціалістів прогнозують, що значна кількість таких ентузіастів знову відкотиться до звичної російської, щойно військова загроза спаде і ми повернемося до звичних умов життя. По-друге, деякі з цих "нових українців" говорять державною виключно в публічному просторі. Як українці розв'язують мовне питання – читайте у матеріалі журналіста з Херсону, фрілансера у сфері поліграфії Володимира Шишкова «Перехідний вік мови» на ZN.UA.

Джерело матеріала
loader
loader