Пребіотики: що це таке та як додати їх у свій раціон
Пребіотики: що це таке та як додати їх у свій раціон

Пребіотики: що це таке та як додати їх у свій раціон

Пребіотики – це вид харчових волокон, які наявні у деяких продуктах з високим вмістом клітковини, таких як фрукти, овочі та цільні зерна. Вони є живильним середовищем для корисних бактерій у вашому кишківнику, підтримуючи їх ріст.

Ці волокна не перетравлюються нашим організмом і потрапляють у товсту кишку, де й починається їх корисна дія. Вони ферментуються, надаючи поживні речовини пробіотичним бактеріям, що сприяє здоров'ю всього організму, пояснює eatthis.com.

Щоб дбати про здоров’я кишківника, варто включити пробіотики у свій щоденний раціон: кефір, квашена капуста, кімчі або пробіотичні добавки – це все для підтримки корисних бактерій.

Ключові переваги пребіотиків:

  • Покращення травлення;
  • Боротьба з хронічними запаленнями;
  • Зміцнення імунної системи;
  • Підтримка контролю ваги.

Чим пребіотики відрізняються від пробіотиків?

Хоча і пробіотики, і пребіотики сприяють здоров'ю кишківника, вони діють по-різному. Пробіотики – це корисні живі бактерії, які ми можемо отримувати з їжею або добавками. А пребіотики – це їжа для цих бактерій, що допомагає їм виживати та підтримувати баланс мікробіому.

Де знайти пребіотики?

Деякі продукти з пребіотиками вже є у вашому раціоні. Щоб покращити їх ефективність, варто додати ще кілька пребіотичних продуктів. За словами дієтолога Кари Ландау, пребіотичні продукти можуть бути багатими на розчинні волокна, стійкі крохмалі та поліфеноли.

Типи пребіотичних продуктів:

Розчинні волокна

Це пребіотики, як інулін і галактоолігосахариди (GOS). Вони стимулюють ріст корисних бактерій. Хорошими джерелами таких волокон є топінамбур, зелень кульбаби, цибуля та часник.

Стійкі крохмалі

Ці пребіотики перешкоджають травленню, потрапляючи до кишечника, де живлять лише корисні бактерії. До них належать неварений овес, охолоджена картопля та зерна.

Поліфеноли

Пребіотики додатково борються із запаленням і знижують ризик серцевих захворювань. Ягоди, вишні, кава, ківі та чай містять поліфеноли.

Як збільшити споживання пребіотиків?

Щоб отримати максимальну користь, важливо включити різноманітні джерела пребіотиків у ваш раціон. Ось кілька порад:

  1. Їжте залишки охолоджених страв, таких як макарони, картопля або рис – вони містять стійкий крохмаль.
  2. Варіть супи з пребіотиками, додавши до них бобові, часник, цибулю або насіння.
  3. Додайте до свого раціону більше продуктів, багатих на розчинні волокна та поліфеноли.

Пребіотики підтримують роботу вашого кишечника, допомагають організму протистояти хворобам і сприяють кращому самопочуттю.

Раніше OBOZ.UA розповідав, які харчові звички шкідливі для печінки.

Підписуйтесь на канали OBOZ.UA в Telegram та Viber, щоб бути в курсі останніх подій.

disclaimer_icon

Матеріали на цьому сайті рекомендовані для загального інформаційного використання й не призначені для встановлення діагнозу або самостійного лікування. Медичні експерти OBOZ.UA гарантують, що весь контент, який ми розміщуємо, публікується й відповідає найвищим медичним стандартам. Наша мета - максимально якісно інформувати читачів про симптоми, причини та методи діагностики захворювань. Закликаємо не займатися самолікуванням, для діагностики хвороб та визначення шляхів їх радимо звертатися за консультацією лікарів.

Джерело матеріала
loader