Дослідження показало, що місце проживання впливає на виживаність пацієнтів з КРР. Аналіз даних понад 58 тисяч пацієнтів показав, що п'ятирічне виживання у тих, хто живе в небідних районах, становить 72%, тоді як у з бідних районів — лише 67%.
Серед молодих пацієнтів віком 20-29 років виживаність у бідних сільських районах становить лише 64%, що значно нижче, ніж у містах. Проживання в сільській місцевості збільшує ризик смерті від колоректального раку в 1,1-1,4 раза порівняно з міськими жителями, а додавання фактора бідності підвищує цей ризик до 1,1-1,5 раза.
Дослідники зазначають, що відсутність своєчасної діагностики, обмежений доступ до медичних послуг і низька якість лікування в селах негативно впливають на результати лікування.
Молоді люди у віці 30-39 років із бідних сільських районів мають найвищий коефіцієнт небезпеки — 1,51. Науковці закликають до покращення доступу до онкологічної допомоги в сільських і бідних районах, зокрема через підвищення якості медичних послуг, програми профілактики та раннього виявлення раку.
Це допоможе зменшити нерівність в охороні здоров'я та підвищити виживання серед сільського населення, особливо серед молодих дорослих, які стикаються з економічними та географічними труднощами.
Крім того, Знай.ua повідомляв, може призвести до проблем у інтимному житті: які препарати поставлять хрест на лібідо