США планують висунути звинувачення Росії у використанні державних ЗМІ для впливу на вибори 2024 року, повідомляє The New York Times.
За інформацією видання, у середу США оприлюднять обвинувальні акти, які звинувачують Росію у спробах вплинути на листопадові вибори шляхом використання державних ЗМІ для поширення провокаційних повідомлень та дезінформації.
Американські спецслужби оцінюють, що Кремль віддає перевагу колишньому президенту Дональду Трампу перед віце-президентом Камалою Гарріс, вважаючи його більш скептично налаштованим щодо підтримки України з боку США.
Міністерство юстиції та ФБР розслідують діяльність кількох американців, звинувачених у свідомому поширенні фальшивих наративів Кремля. Однак посадовці наголошують, що не мають на меті обмежувати свободу слова.
США заявляють, що російські спецслужби використовують державний телеканал RT для поширення дезінформації через ботів та інші засоби. Американські чиновники уважніше вивчають, як Кремль та його спецслужби використовують RT для впливу на вибори.
Очікується, що генеральний прокурор Меррік Гарланд оголосить про обвинувальні акти та детально розповість про останні зусилля уряду щодо припинення російського втручання на зустрічі Робочої групи Міністерства юстиції з питань виборчих загроз.
Боротьба з втручанням у вибори цього року, за словами посадовців, стала складнішою. Деякі американці, особливо прихильники Трампа, розглядають звинувачення в поширенні Росією дезінформації як спроби підірвати їхні погляди та політичні позиції.
Війна в Україні зробила вибори в США одними з найважливіших для президента Росії Володимира Путіна. Очікується, що Гарріс продовжить активну підтримку України адміністрацією Байдена, тоді як Трамп пообіцяв швидко завершити війну, змусивши сторони до переговорів.