Ринок праці в Україні наразі переживає чергову кризу. З одного боку роботодавці часто стикаються з дефіцитом працівників, з іншого - умови ведення бізнесу погіршуються. Зокрема відсутність безпеки, відключення світла, мобілізація, зростання податків не сприяють планам на майбутнє, у тому числі щодо кількість співробітників. Про це пише obozrevatel.com з посиланням на дані Нацбанку.
Зазначається, що компанії, які мають намір змінювати кількість співробітників, існують. Але ці очікування негативні. Відповідно намірів та планів, звільнятимуть працівників набагато частіше, ніж найматимуть нових практично у всіх ключових сферах.
Зокрема, підприємства сфери промисловості:
- залишатимуть поточну кількість працівників – 78%;
- найматимуть нових – 8%;
- проводитимуть звільнення – 14%, що майже вдвічі перевищує кількість тих, хто готовий збільшувати штат.
Сфера будівництва стала єдиною, де кількість компаній, які планують звільнення, не домінуватиме над тими, хто готується розширювати штат.
- наймати нових працівників збираються 13% компаній;
- звільняти працівників – лише 4%;
- підприємства, що планують залишати поточну кількість працівників -83%.
В Нацбанку розказали про головні тенденції в економіці України за період з липня по вересня поточного року, зокрема інфляційний тиск очікувано посилився. На це вплинули витрати бізнесу на забезпечення електроенергією, зберігання продукції та оплату праці, а також послаблення обмінного курсу гривні в попередні періоди.