Перший раз став останнім: учені дізналися як ефективно лікувати психози в дітей і підлітків
Перший раз став останнім: учені дізналися як ефективно лікувати психози в дітей і підлітків

Перший раз став останнім: учені дізналися як ефективно лікувати психози в дітей і підлітків

Психози є серйозними та небезпечними порушеннями психічного стану, а найстрашніше в них — це їхня властивість повторюватися знову й знову. Однак учені вважають, що вони знайшли ключ до того, щоб розірвати це коло страждання мільйонів.

Нове дослідження Університету Макгілла дало вченим уявлення про перебіг психічних розладів у підлітків і молодих людей, відзначивши важливість раннього втручання для запобігання повних рецидивів психозу. Такі зриви можуть нести серйозну небезпеку для хворих і людей навколо них, тому будь-які способи ефективної боротьби з ними є вкрай важливими для всього суспільства, пише ScienceDaily.

У Фокус.Технології з'явився свій Telegram-канал. Підписуйтесь, щоб не пропускати найсвіжіші та найцікавіші новини зі світу науки!

Маячні ідеї, що характеризуються сильними переконаннями, які не відповідають реальності, є виразною рисою психозу, проте їхній розвиток залишається маловивченим. У цьому дослідженні вчені вперше вивчили, чи залишаються теми марення, як-от параноя або манія величі, постійними, чи змінюються між психотичними епізодами у молодих людей, які проходять раннє лікування.

Дослідження виділило особливу ефективність раннього втручання, оскільки у більшості пацієнтів не було рецидивів після першого психотичного епізоду. Цей висновок свідчить про гостру необхідність розширення доступу до послуг раннього лікування, особливо з огляду на той факт, що 75% дітей із психічними розладами не отримують спеціалізованої допомоги.

Гіл Грюнфельд, провідний автор дослідження і докторант Бостонського університету, наголосив: "Раннє втручання вкрай важливе, якщо ми хочемо дати молодим людям найкращі шанси на тривале одужання та успішне життя". У меншості пацієнтів, у яких стався рецидив, дослідження показало, що їхні маячні ідеї, як правило, повторювали ті, що спостерігалися й у першому епізоді. За словами доктора Джая Шаха, доцента Макгілла, така картина дає змогу припустити, що повторювані нав'язливі ідеї можуть відображати стійкі когнітивні патерни, з якими клініцистам необхідно боротися інакше, ніж з іншими симптомами, які зазвичай легше минають.

Під час дослідження протягом двох років спостерігалося близько 600 пацієнтів віком від 14 до 35 років, які проходили лікування в службі раннього втручання при психозах у Монреалі. Результати дослідження вказали на необхідність розробки індивідуальних стратегій лікування подібних станів, які часто зберігаються навіть у разі ослаблення інших психотичних симптомів. Це дослідження, опубліковане в журналі JAMA Psychiatry, було підтримано Фондом наукових досліджень Квебека-Санте, Канадськими інститутами досліджень у галузі охорони здоров'я, програмою Canada Research Chairs і факультетом медицини і наук про здоров'я Університету Макгілла. Воно відкриває перед клініцистами і вченими нові можливості для кращого розуміння і лікування повторюваного характеру психозів, що врешті-решт поліпшить стан пацієнтів серед молодих людей, схильних до ризику розвитку таких ускладнень, впевнені автори.

Раніше Фокус писав про загадкову роль черепа у здоров'ї нашого мозку. Дослідники зазначають, що ми й не знали про цю складну і дивовижну здатність клітин кісткового мозку в черепі.

Також Фокус писав про те, як ожиріння необоротно змінює роботу мозку. Ожиріння змінює сенсори мозку, що відповідають за задоволення від їжі, провокуючи, можливо, постійний стан "вічного голоду", свідчить нове дослідження.

Цей матеріал має виключно інформаційний характер і не містить порад, які можуть вплинути на ваше здоров'я. Якщо ви відчуваєте проблеми, зверніться до фахівця.

Теги за темою
Здоров'я дослідження наука
Джерело матеріала
loader
loader