Колишній прем'єр-міністр Великої Британії Борис Джонсон та п'ятеро колишніх міністрів оборони закликали чинного главу уряду Кіра Стармера дозволити Україні використовувати крилаті ракети Storm Shadow для ударів по території Росії. Колишні урядовці наголосили, що Британії не варто чекати схвалення від США.
При цьому Джонсон підкреслив, що через подібні заборони Україна втрачає можливість врятувати життя людей і досягти справедливого завершення цієї війни. Про це йдеться у публікації The Sunday Times.
Експрем'єр Британії підкреслив, що життя багатьох українців можна було б врятувати, якби дозвіл на використання ракет Storm Shadow по території Росії було надано раніше.
"Немає жодних можливих причин для зволікання. Єдина людина, яка боїться ескалації, це Володимир Путін, і щодня – це втрачена можливість врятувати життя і досягти справедливого завершення цієї війни", – заявив Джонсон.
У свою чергу колишній міністр оборони Бен Уоллес заявив, що єдиний реальний спосіб протистояти Путіну – це бути сильними, об'єднаними та рішуче налаштованими довести справу до кінця. Ще один колишній глава британського оборонного відомства Грант Шаппс додав, що Лондон має проявити рішучість незалежно від рішень у Вашингтоні.
Міністр оборони Великобританії 2017-2019 років Гевін Вільямсон заявив, що Стармеру необхідно продемонструвати лідерство та рішучість. При цьому він наголосив, що якщо прем'єр цього не зробить, це буде невиконанням його обов'язків.
Ексміністр оборони Пенні Мордонт попередила, що бездіяльність лише підбадьорюватиме Путіна і продовжуватиме агресію проти України.
"Союзники України вже знають, що, не маючи можливості завдати удару по джерелам атак, українці не зможуть ні запобігти подальшому вбивству своїх громадян, ні покращити свої шанси", – зазначила Мордонт.
На думку колишнього міністра оборони Ліама Фокса, Захід зараз боїться реакції Путіна, якщо дозволить Україні завдавати ракетних ударів по РФ. У той же час він попередив, що мало хто знає, як відреагує жорстокий путінський режим, якщо його незаконній та кривавій війні буде дозволено досягти успіху.
Нагадаємо, Сполучені Штати та Британія надали Києву дозвіл на удари далекобійними ракетами по об'єктах у тилу Росії, але офіційно це не оголосили про це. Розгортання такого озброєння має стати частиною плану, спрямованого на припинення російського вторгнення.
Раніше повідомлялося, що 11 вересня до Києва приїжджали з візитом керівник Держдепу США Ентоні Блінкен та голова МЗС Великобританії Девід Леммі. За даними ЗМІ, під час зустрічі з президентом Володимиром Зеленським обидва дипломати нібито мали передати Україні дозвіл на застосування західної зброї для ударів по Росії.
Як повідомляв OBOZ.UA, президент США Джо Байден відкинув погрози російського диктатора Володимира Путіна, який пригрозив НАТО війною у разі дозволу союзників на далекобійні удари України по цілям у РФ. Американський лідер сказав, що не думає про це.
Тільки перевірена інформація у нас у Telegram-каналі OBOZ.UA та Viber. Не ведіться на фейки!