Лаванда – стійка та невибаглива культура, однак якість цвітіння насамперед залежить від правильної та своєчасної обрізки. Осіння стрижка потрібна для підготовки рослини до зими.
Рання обрізка може спровокувати ріст нових пагонів, що не встигнуть одерев'яніти до зими. OBOZ.UA розповідає, як і коли слід обрізати лаванду.
Навіщо потрібно обрізати лаванду
Необрізані кущі будуть більш схильними до хвороб, а сильне здерев’яніння або надмірний ріст можуть спричинити падіння рослини.
Важливо робити обрізку двічі на рік, щоб лаванда мала можливість розвивати коріння та мати силу для тривалого цвітіння.
У зарослих кущах погана циркуляція повітря, а це ідеальне середовище для грибкових спор.
Як правильно обрізати лаванду
Насамперед про головне: для обрізки слід використовувати чисті інструменти. Ножі, секатори чи ножиці потрібно попередньо продезінфікувати.
Першу обрізку завжди потрібно проводити навесні – одразу після того, як лаванда зацвіте першими квітами. Садівники умовно називають весняну стрижку "м’якою обрізкою", основна мета якої – заохотити ще зростання квітів та листя.
Зачекайте, поки перші квіти не почнуть висихати, щоб почати обрізання. Знайдіть здерев’янілу крону рослини, а потім підніміться на 5-10 см від основи. Не можна розрізати тверді коричневі частини нижнього стебла.
Осінню обрізку слід проводити за 5-6 тижнів до настання перших заморозків. Її основна мета – спрямувати енергію рослини вниз, до коренів. Якщо лаванда зберігатиме більше поживних речовин у кореневій зоні, це допоможе пережити зимові морози.
Взимку лаванда може втратити частину пагонів та впасти під час сильних вітрів. Обрізка забезпечить кращу циркуляцію повітря під час вологої чи сніжної погоди. Під час осінньої обрізки можна скоротити 2/3 рослини. Знайдіть центральну крону та обережно зріжте зелені стебла приблизно на 3-5 вище. Решту приросту слід залишити біля основи рослини.
Найважливіше, про що слід пам’ятати під час обрізки, – не потрібно зрізати здерев’янілу крону, адже це базова частина рослини, що опосередковує ріст між підземною та надземною частинами.
Раніше OBOZ.UA розповідав, чим підживити троянди для пишного цвітіння у наступному сезоні.
Підписуйтесь на канали OBOZ.UA в Telegram і Viber, щоб бути в курсі останніх подій.