Рахунок на мільярди: WSJ розкрила масштаби розкрадання українського зерна Росією
Рахунок на мільярди: WSJ розкрила масштаби розкрадання українського зерна Росією

Рахунок на мільярди: WSJ розкрила масштаби розкрадання українського зерна Росією

З 2022 року Росія та її союзники реалізували викрадене з окупованих українських територій зерно на суму близько 1 мільярда доларів. Ця нелегальна схема включає широку мережу партнерів, включаючи компанії, пов'язані з російським вторгненням, та Революційну гвардію Ірану.

Про це йдеться у розслідуванні The Wall Street Journal.

У першій половині 2024 року з Маріуполя до Туреччини було доставлено 15 кораблів, які перевезли 81 000 тонн пшениці. Турецька влада заявляє про заборону входу суден з окупованих портів та співробітництво з Україною для припинення незаконної торгівлі.

Врожай зернових
Врожай зернових

За оцінками заступника міністра сільського господарства України Маркіяна Дмитрасевича, з окупованих територій було продано понад 4 мільйони тонн зерна вартістю близько 800 мільйонів доларів. Журналісти припускають, що загальна вартість викраденого зерна може сягати 6,4 мільярда доларів.

Значну роль схемі грають російські державні корпорації. Зокрема, три судна, що експортують великі обсяги викраденого зерна, належать Об'єднаній суднобудівній корпорації Росії. Одна з російських компаній в окупованій частині Запорізької області навіть пожертвувала окупаційному батальйону 111 тисяч доларів.

Зерно в Україні / Фото: Unsplash
Зерно в Україні / Фото: Unsplash

Кримське зерно знаходить покупців у таких країнах як Ємен та Іран. Наприклад, Іран закуповує ячмінь із Криму зі знижкою 34% від ринкової ціни, сплачуючи 140 доларів за тонну. Єгипет, Ізраїль та Ліван призупинили закупівлі після отримання інформації про походження зерна.

Минулого року окупанти вивезли із тимчасово окупованих територій України майже 5 мільйонів тонн українського зерна. Продаж вкраденого зерна допомагає Росії пом'якшити наслідки міжнародних санкцій та фінансувати воєнні дії проти України.

Додамо, раніше Мінагрополітики спрогнозували, коли завершиться робота над методикою визначення країни походження зерна.

Джерело матеріала
loader
loader