Проти ексомбудсменки Денісової розпочато кримінальні провадження: НАЗК виявило ознаки незаконного збагачення
Проти ексомбудсменки Денісової розпочато кримінальні провадження: НАЗК виявило ознаки незаконного збагачення

Проти ексомбудсменки Денісової розпочато кримінальні провадження: НАЗК виявило ознаки незаконного збагачення

За результатами перевірок декларацій Людмили Денісової за 2022 та 2023 роки встановлено ознаки незаконного збагачення на майже 10 млн грн та ознаки недостовірного декларування на понад 32,4 млн грн.

Національне агентство із запобігання корупції виявило у колишньої Уповноваженої ВР з прав людини ознаки незаконного збагачення та недостовірного декларування на понад 42 млн грн. Нацполіція розпочала кримінальні провадження. Про це НАЗК повідомило на своїй сторінці у Фейсбук.

«НАЗК виявило у ексомбудсменки ознаки незаконного збагачення та недостовірного декларування на понад 42 млн грн,. Нацполіція розпочала кримінальні провадження», -йдеться у дописі відомства, яке не називає ім`я експосадовиці, але з урахуванням дат декларацій, які «досліджували» правоохоронці, йдеться про Людмилу Денісову,  що займала посаду омбудсменки з 15 березня 2018 року по 31 травня 2022-го.

НАЗК інформує, що за результатами повних перевірок декларацій за 2022 та 2023 роки в діях ексомбудсменки, яка на кінець 2023 року була членкинею правління Пенсійного фонду України, встановлено ознаки незаконного збагачення на майже 10 млн грн та ознаки недостовірного декларування на понад 32,4 млн грн.

За результатами перевірки декларації за 2022 рік встановлено ознаки недостовірних відомостей на понад 12,4 млн грн, з яких 2,4 млн грн - не відображені відомості про дохід, за рахунок якого декларантка здійснила погашення позики перед банком, та вказала 10 млн грн, нібито отримані у позику від третьої особи. У декларації за 2023 рік зазначене фінансове зобов’язання збільшилось до 20 млн грн.

Крім того, за результатами повної перевірки декларації за 2023 рік НАЗК також встановило ознаки незаконного збагачення у зв’язку з набуттям декларанткою грошових активів з непідтверджених джерел для погашення позики перед банком, розмір яких перевищує її законні доходи на 9,9 млн грн.

25 травня 2022-го низка медійниць і громадських організацій відкрито звернулись до Людмили Денісової із закликом скоригувати комунікацію про статеві злочини під час війни.

Денісову критикували за надмірну деталізацію у повідомленнях про факти сексуального насилля з боку росіян та публікацію шокових історій. Частина тих історій, які вже оприлюднила уповноважена Верховної Ради з прав людини, стосується неповнолітніх. Денісовій закидають й інші порушення етики.  

Читайте також:

  • Головна редакторка «УП» каже, що просила редакцію не публікувати інформацію від Людмили Денісової про статеві злочини росіян
  • Людмила Денісова не передавала прокуратурі матеріали щодо зґвалтувань, про які писала в соцмережах — Венедіктова

30 травня Людмила Денісова заявила, що після наради у президента Володимира Зеленського було ухвалено рішення про її звільнення. Денісова назвала своє звільнення незаконним та розцінила це рішення як втручання влади в діяльність омбудсмана. За словами Денісової, її звільнення не відповідатиме закону та порушуватиме низку статей Конституції України.

Фото: Людмила Денісова/Радіо Свобода

 

Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
Долучитись
Теги за темою
Нацполіція НАЗК
Джерело матеріала
loader
loader