НАЗК не підтвердило незаконне збагачення ексгенерала СБУ Іллі Вітюка, в якого журналісти знайшли квартиру за 21,5 млн грн
НАЗК не підтвердило незаконне збагачення ексгенерала СБУ Іллі Вітюка, в якого журналісти знайшли квартиру за 21,5 млн грн

НАЗК не підтвердило незаконне збагачення ексгенерала СБУ Іллі Вітюка, в якого журналісти знайшли квартиру за 21,5 млн грн

За даними НАЗК, ціна майна, яким володіють Вітюк та його родина, не перевищує розміру прожиткового мінімуму в п’ятсот і більше разів, що могло бути ознакою незаконного збагачення.

Національне агентство з питань запобігання корупції (НАЗК) перевірило колишнього очільника Департаменту кібербезпеки Служби безпеки України Іллі Вітюка і не знайшло ознак незаконного збагачення. Про це повідомило «Слідство. Інфо».

Моніторинг способу життя експосадовця СБУ завершили 10 вересня цього року. 

«Наразі щодо майна, власниками якого є Вітюк І.А. та члени його сім’ї, Національним агентством не встановлено різниці між їх вартістю та законними доходами, які у п’ятсот і більше разів перевищують розмір прожиткового мінімуму, яка могла б свідчити про необґрунтованість набуття активів», — йдеться у відповіді НАЗК на запит.

Уже 6 квітня «Слідство.Інфо» повідомило, що співробітники ТЦК намагалися вручити повістку автору цього матеріалу, журналісту Євгенію Шульгату. На їхню думку, це сталося не випадково, а ймовірно, за вказівкою працівника СБУ і пов'язано з Євгеновим розслідуванням щодо Іллі Вітюка.

8 квітня 2024 року стало відомо, що Офіс Генерального прокурора розпочав кримінальне провадження за фактом перешкоджання професійній діяльності журналістів через інцидент із Шульгатом і за фактом можливого зловживання службовими повноваженнями.

Згодом голова Служби безпеки Василь Малюк відсторонив керівника департаменту кібербезпеки Іллю Вітюка від виконання обов'язків на час перевірки і перевів до бойового підрозділу СБУ, який служить на фронті. Також начальника Соломʼянського ТЦК та СП у Києві, працівники якого намагалися вручити повістку Шульгату, перевели на нижчу посаду у «бойовий підрозділ».

Медіарух підтримав журналістів-розслідувачів і виступив із заявою, в якій вимагав відкрити кримінальне провадження щодо співробітників СБУ і ТЦК через інцидент із журналістом «Слідства.Інфо».

16 квітня НАЗК повідомило, що проводить перевірку способу життя начальника Департаменту кібербезпеки СБУ, бригадного генерала Іллі Вітюка. 25 квітня детективи НАБУ також оголосили початок дослідження наведених в розслідуванні обставин придбання нерухомості членами сім’ї Вітюка.

1 травня президент Володимир Зеленський звільнив Іллю Вітюка з посади начальника Департаменту контррозвідувального захисту інтересів держави у сфері інформаційної безпеки Служби безпеки України.

Фото: Ілля Вітюк / СБУ

Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
Долучитись
Теги за темою
СБУ НАЗК
Джерело матеріала
loader
loader