WP вказала на помилки Заходу у боротьбі з Путіним
WP вказала на помилки Заходу у боротьбі з Путіним

WP вказала на помилки Заходу у боротьбі з Путіним

У США та Європі не знають, як протистояти агресії російського диктатора Володимира Путіна, не провокуючи прямий конфлікт.

Як передає "Хвиля", про це пише видання The Washington Post.

По обидва боки Атлантики є невизначеність щодо того, як протидіяти диктатору РФ, не провокуючи прямий конфлікт із людиною, яка контролює найбільший у світі ядерний арсенал.

Видання зазначає, що цей страх та нездатність навіть західних дипломатів із десятиліттями досвіду спілкування з Кремлем знайти ефективний спосіб дій – відродили заклики до стримування у стилі холодної війни.

Зокрема, ухвалили рішення мінімізувати взаємодію з Москвою, зосередившись лише на критично важливих темах. Водночас розпочато підготовку до можливого протистояння через зміцнення військових можливостей як європейських країн, так і України.

"Але Вашингтон, озброюючи і фінансуючи Україну, ще має визначити довгострокову стратегію боротьби з Росією, яка відроджується і з якою протягом понад 20 років низка президентів сподівалася потоваришувати або списати її як неактуальну", – йдеться у статті.

За словами журналістів, політичні діячі та дипломати, включаючи нинішніх та колишніх політиків США, а також аналітики та російські політики у вигнанні попереджали, що Захід постійно недооцінював і неправильно грав із Путіним. А також, що він ризикує знову неправильно прочитати його, потенційно відповідаючи надто несміливо через його неодноразові загрози ескалації конфлікту.

При цьому деякі чиновники та аналітики зазначають, що стримування є неправильним підходом, що збільшує ризик глобального конфлікту.

Більше того, навіть ті, хто давно виступає за співпрацю з Кремлем для припинення війни в Україні, кажуть, що тривалий період ворожнечі, тобто нова холодна війна, є неминучим. Вони також виступають проти того, щоб поступатися вимогам Москви.

Тим часом високопосадовці адміністрації Джо Байдена кажуть, що їхні цілі зрозумілі: позбавити Росію ресурсів для її війни, запобігти прямому конфлікту і підштовхнути Росію бути відповідальним міжнародним гравцем. Крім того, вони наполягають, що їхня політика працює, хоча й повільно.

Екс-посол США в НАТО Курт Волкер заявив, що, боячись спровокувати ядерний удар або розширити війну, адміністрація Байдена не змогла допомогти Україні перемогти Росію.

Інші критики кажуть, що відбувається повільне розгортання новітніх озброєнь, обмеження їхнього використання, і навіть продовження західного імпорту російських енергоносіїв.

У свою чергу, російський опозиціонер Михайло Ходорковський, який живе в Лондоні, сказав, що найбільшою помилкою Заходу була нездатність перемогти Росію в перші 6 місяців війни в Україні.

"Ми повинні дати Україні все, що ми можемо якнайшвидше, щоб вони змогли перемогти російські війська", - запевнив Курт Волкер.

Він виступає за те, щоб дозволити Україні завдавати ударів глибоко по російській території західною зброєю та забезпечити Київ найкращою протиповітряною обороною.

Нагадаємо, у США пояснили, чому Китай боїться поразки Путіна.

Теги за темою
Володимир Путін
Джерело матеріала
loader