Втім, не всі віряни впевнені, чи буде від цього користь. Священник Православної церкви України Олексій Філюк вже пояснив, чи можна сповідатися онлайн.
Чи можна сповідатися онлайн
Священник зазначив, що майже всі християни – активні користувачі мережі. Звичайно, можна спілкуватися, радитися, листуватися в інтернеті, але точно не сповідатися. За словами Олексія Філюка, якщо вірянин не має можливості піти до церкви, то краще висловити все, що турбує, рідній людині. Однак, все ж згодом варто відвідати храм і покаятися там у своїх гріхах.
Коли є можливість, то ідете в храм, сповідуєтеся, каєтеся у своїх гріхах і причащаєтеся. Онлайн-сповідь я не схвалюю, бо це таємниця. Цього ніхто не має знати, окрім Господа, вас й священника,
– запевнив священник.
Олексій Філюк порівняв онлайн-сповідь з картинками їжі у соціальних мережах, мовляв, дивлячись на них, ніхто ж не може наїстися. Так само працює і принцип з каяттям в інтернеті, за словами священника ПЦУ.
Що говорить Біблія про сповідь
У Святому Письмі сказано, що Син Божий створив людей добрими, але ті згрішили, тому мають спокутувати гріхи. Для цього достатньо лише визнати свою провину та попросити вибачення в Бога – тоді Господь обов'язково пробачить.
Кажу вам, що так само на небі радітимуть більш за одного грішника, що кається, ніж за дев'яносто дев'ять праведників, які не мають потреби в покаянні,
– йдеться в Євангелії від Луки 15:7.
Християни, свідомо чи ні, грішитимуть протягом свого життя. Сповідь дарує вірянам свободу від негативу, яку можна здобути лише перепросивши в Бога.
"Коли ми свої гріхи визнаємо, то Він вірний та праведний, щоб гріхи нам простити, та очистити нас від неправди всілякої", – йдеться в Євангелії від Івана 1:9.